Żółty szlak turystyczny PTTK

Adres:

Muszyna

Znaki żółte (PTTK), Muszyna - Czarne Garby (830) - Dubne (904) - Wojkowa - Okopy Konfederatów Barskich - Muszynka, długość 21,5 km, czas przejścia ok. 7:30 h.

Muszyna - Szczawnik - Jaworzynka (1001) - Pusta Wielka (1061) – Żegiestów, długość 16,6 km, czas przejścia ok. 5:45 h.

Na terenie Gminy Muszyna znajduje się kilka szlaków turystycznych. Maja różne długości i są podzielone pod względem trudności. Jednym z trudniejszych jest Szlak żółty - Muszynka – Rezerwat przyrody Okopy Konfederackie – Wojkowa – Muszyna – Szczawnik – Pusta Wielka – Żegiestów. Jego trasa uznawana jest za trudną, przede wszystkim ze względu na ukształtowanie terenu oraz czas potrzebny na przebycie go. W jedną stronę zajmuje ponad siedem godzin. Długość trasy to odrobinę ponad 21 kilometrów. Oprócz tego, że uznawany jest za wyjątkowo trudny, można też powiedzieć, że wiedzie przez najciekawsze zabytki w tym regionie. Podczas wycieczki trafić można na liczne zabytki, pomniki przyrody oraz tereny rezerwatów objęte ochroną z różnych względów. Znajdujące się na trasie atrakcje to: Muzeum Regionalne Państwa Muszyńskiego, Malnik (punkt widokowy), Cmentarz żydowski, Rezerwat „Hajnik”, Cerkiew w Wojkowej, rezerwat „Okopy Konfederackie”, granica polsko-słowacka, Muszynka. Aby obejrzeć wszystkie te miejsca trzeba by poświęcić na tę trasę o wiele więcej czasu, jednak większość z nich jest wyjątkowo ciekawa, dlatego warto znaleźć więcej czasu i sił by nacieszyć się urokami tych miejsc. Przez cała drogę na pieszym szlaku żółtym turystom towarzyszą wspaniałe widoki będące chluba tego regionu. Ukształtowanie terenu jest dość zróżnicowane, jednak raczej nie spotyka się tu wysokich pagórków. Teren jest dość przystępny do przejścia, jednak wymaga sporej wytrzymałości ze względu na swoją długość. To idealne miejsce na spędzenie wakacyjnego weekendu z rodziną lub przyjaciółmi. Doskonałe by odpocząć od miejskiego zgiełku i zrelaksować się podczas aktywnego wypoczynku. Każdy znajdzie tu coś dla siebie biorąc pod uwagę liczne atrakcje znajdujące na trasie i w okolicy. Warto więc zdecydować się na wyjazd już dziś.

 

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 1467