Las Lipowy Obrożyska

Adres:

Muszyna (najdogodniejsze dojście do ścieżki dydaktycznej znajduje się przy ul. Lipowej, wejście od strony parkingu)

W Gminie Muszyna świetnie można się bawić nie tylko w czasie zimowych, choć właśnie wtedy jest najbardziej oblegana ze względu na wspaniałe ośrodki narciarskie.

Latem także jest tu mnóstwo atrakcji z których turyści chętnie korzystają. Jednym z nich jest Rezerwat przyrody Las Lipowy Obrożyska. To miejsce wyjątkowe, przeznaczone dla osób kochających kontakt z naturą i spędzanie wolnego czasu na świeżym powietrzu. Tutaj prawdziwie można odpocząć i nacieszyć się nie tylko malowniczymi krajobrazami ale także zdrowym, świeżym, leczniczym powietrzem, które gwarantują okoliczne rozległe tereny leśnie. Rezerwat powstał jako jeden z pierwszych po odzyskaniu przez Polskę niepodległości w 1919 roku i już wtedy był dobrze znaną atrakcją turystczną. Obecnie zajmuje powierzchnię 100, 38 ha. Na jego terenie znajdują się różnego rodzaju ścieżki wytyczone pod względem tematycznym. Na najbardziej popularnej ścieżce dydaktycznej znajduje się aż siedem przystanków, z których każdy podkreśla inne walory tego miejsca. Wejście na tę ścieżkę znajduje się bardzo blisko muszyńskiego rynku po zaledwie półtora kilometra od centrum. Z tego też powodu jest chętnie uczęszczana przez turystów, ale i okolicznych mieszkańców. Na terenie całego rezerwatu mieszkają liczne dzikie zwierzęta, które można spotkać w zależności od pory dnia i pory roku. Są tu lisy, wiewiórki, sarny, jelenie, dziki, żbiki oraz wiele innych gatunków, także tych rzadziej spotykanych w innych lasach. Kluczem jest odpowiednie zachowanie ciszy i spokoju podczas spotkania z nimi na trasie spacerowej. To miejsce w którym każdy odpocząć może od miejskiego zgiełku i hałasu, oraz naładować się energia wyjątkowej roślinności, która się tutaj znajduje. Świeże powietrze sprzyja chorobom układu oddechowego, dlatego miejsce uznawane jest także za uzdrowisko.

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 1372