Ogrody biblijne w Muszynie

Adres:

ul. Kościelna, Muszyna

W Muszynie oprócz licznych zabytków znajdują się też ciekawe atrakcje turystyczne, gdzie wybrać się można zarówno samemu jak i zabierając ze sobą rodzinę i przyjaciół. Jednym z takich wyjątkowych miejsc są Ogrody Biblijne Muszyna.

Uznawane są za jeden z największych obiektów tego typu w Polsce i od niedawna służą turystom i okolicznym mieszkańcom Gminy Muszyna. Ich powierzchnia wynosi około 1. 3 hektara, czyli imponująco dużo. Ogrody w Muszynie pobłogosławił i uroczyście otworzył bp Andrzej Jeż w asyście proboszcza i pomysłodawcy założenia ogrodów - ks. Pawła Stabacha oraz dziekana ks. Bogusława Skotarka 28 czerwca 2015 roku. Na terenie Ogrodów znajdują się zabytkowe budynki idealnie wpisane w nowoczesny styl wykończenia tego miejsca. Są to między innymi: kościół parafialny, murowane dzwonnica i ogrodzenie, XVII wieczna kaplica wraz z figurą i drzewostanem oraz XIX - wieczna „stara plebania”. Ogrody mają charakter ekumeniczny. Zjeżdżają się wierni z całej Polski aby nie tylko nacieszyć się pięknymi widokami i doskonale zagospodarowaną przestrzenią ale także, aby w spokoju modlić się i wyciszyć. Stworzone są w konwencji trzech świątyń: Jerozolimskiej, kościoła świętego Józefa Oblubieńca Najświętszej Marii Panny i kościoła czasów mesjańskich. Ostatecznie usytuowano tu pięć ogrodów. Pierwszy z nich opowiada o historii zbawienia, opisując wydarzenia od powstania świata aż do Apokalipsy. Drugi ukazuje geografię ziemi świętej. Kolejny porusza tematy nauczania proroków. Czwarty przeznaczony jest dla najmłodszych, a ostatni piąty to wyjątkowe miejsce dla zakochanych. Ogrody Biblijne w Muszynie są projektem doktor Zofii Włodarczyk, wyjątkowo popularnym i cenionym przez okolicznych mieszkańców i turystów. Dzięki dużej rozbieżności tematyki, każdy znajdzie tu miejsce w którym dobrze się poczuje. Możliwe jest zwiedzanie Ogrodów z przewodnikiem.

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 632