Szlak Wincentego Pola

Adres:

Muszyna

Gmina Muszyna to bardzo bogata miejscowość turystyczna. Latem przybywa tu wielu miłośników wakacji na łonie natury wśród przyrody i okolicznych darów natury.

Przede wszystkim jest tu kilka szlaków spacerowych i rowerowych, które co roku przyciągają turystów. Jednym z nich jest zielony szlak rowerowy przebiegający mniej więcej: Muszyna – Złockie – Jaworzyna – Krynica-Zdrój – Huzary – Mochnaczka Niżna – Lackowa – Wysowa-Zdrój. Popularnie znany jest pod nazwą: Szlak Wincentego Pola. Na jego trasie znajduje się wiele wspaniałych atrakcji, a malownicze krajobrazy zachwycą oko nawet najbardziej wymagającego turysty. Warto mieć ze sobą własny sprzęt i cieszyć się urokami tego wyjątkowo dobrze przystosowanego szlaku. Szlak prowadzi turystę przez zachodnią część Beskidu Niskiego. Najbardziej popularny jest na odcinku: Wysowa – Lackowa – Krynica. To za sprawa wyjątkowych atrakcji jakie można tam spotkać. Miedzy innymi jest to jezioro osuwiskowe Beskidzkie Morskie Oko na Zboczu maślanej Góry. Wyjątkowo przyjemne miejsce, w którym warto zatrzymać się na chwilę odpoczynku i nacieszyć oko pięknymi widokami. Na trasie popularnymi miejscami są także dwór Gładyszów i skansen budownictwa ludowego w Szymbarku. Tam obejrzeć można ciekawe eksponaty, dawną architekturę, oraz przedmioty użytku codziennego ludzi żyjących tu w dawnych czasach. Bardzo dobre miejsce zwłaszcza dla osób podróżujących z dziećmi i młodzieżą. Jest także Muzeum Rzemiosła Łemkowskiego o nazwie Bielanka. Nie można nie odwiedzić tego Muzeum będąc w okolicy dlatego warto zaplanować więcej czasu na ten odcinek trasy. Na tym terenie znajduje się tez wiele świątyń grekokatolickich oraz drewniana cerkiew w Skwirtnem. Cały szlak poświęcony jest pamięci jednego z najwybitniejszych pionierów turystyki górskiej XIX w. – Wincentego Pola.

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 1006