Trasa Rowerowa Turystyczna Pętla Muszyńska

Adres:

Muszyna

Jeśli jesteś miłośnikiem aktywnego spędzania czasu zwłaszcza w lato i podczas urlopu wakacyjnego z pewnością zainteresuje Cię wyjątkowa trasa rowerowa Turystyczna Pętla Muszyńska.

To trasa stworzona dla osób o dobrej kondycji i wysokich wymaganiach pod względem trasy, ale także widoków. Dobrze mieć ze sobą własny, sprawdzony sprzęt, ponieważ trasa jest momentami wyjątkowo trudno. Pełno nie niej wybojów i nierówności, które utrudniają przejazd jednak są niezłym wyzwaniem dla miłośników rowerowej jazdy górskiej. Momentami rower trzeba prowadzić, ale widoki i krajobrazy jakie mija się po drodze są wyjątkowo piękne i umilają tą często ciężką podróż. Szlak prowadzi przez rzadko do tej pory uczęszczany region Pasma Zimnego i Dubnego zaliczanego do Beskidu Sądeckiego. Najwyższym szczytem tej części gór jest Kraczonik. Cała trasa podzielona jest na dziesięć przystanków. Na każdym z nich znajdują się ciekawe miejsca do odwiedzenia lub po prostu warte zatrzymania się. Trasa oznaczona jest tablicami informacyjnymi oraz kierunkowskazami, dzięki którym na pewno się nie zgubisz i nie przegapisz najciekawszych atrakcji. Na pierwszym przystanku warto zatrzymać się ze względu na wspaniałe Muzeum Regionalne „Państwa Muszyńskiego” oraz Ruiny Zamku z czternastego wieku. Drugi przystanek to Centrum rekreacji i Sportu oraz dwie pijalnie wód uzdrowiskowych. Niedaleko jest kolejny, gdzie warto obejrzeć Kościół parafialny bł. M. T. Ledóchowskiej oraz źródło wody mineralnej. Na czwartym przystanku jest pomnik przyrody, a na kolejnym Rezerwat „Hajnik”. Tu już długości od przystanków zaczynają się wydłużać, i sięgają około czternastu kilometrów. Dalej oglądać można zabytkowe Cerkwie oraz kościoły, a także inne pomniki przyrody. Trasa jest zróżnicowana i ciekawa. Z pewnością spełni oczekiwania nawet najbardziej doświadczonego rowerzysty.

Odwiedziłeś oceń:
(4 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 2004