Niżańskie planty

Adres:

Nisko

Niżańskie planty przez lata były miejscem bardzo zaniedbanym.

Władze miasta miały wiele innych wydatków, których nie mogli odłożyć, więc planty niszczały i umierały śmiercią naturalną. W 2012 roku miasto pozyskało fundusze z Unii Europejskiej na rewitalizację miasta i zostały one przeznaczone właśnie na planty. Miasto bardzo zyskało dzięki tej inwestycji. W tej chwili niżańskie planty są jednym z ciekawszych miejsc tego regionu i najczęściej uczęszczanym przez turystów. Jednocześnie podczas rewitalizacji kamienice jak i sam urząd miasta zyskał nowe elewacje co stało się dużą i wartościową wizytówką miasta. Niżańskie planty w tej chwili cieszą się dużą popularnością. Między innymi na ich terenie można zobaczyć pięknie ułożoną kostkę brukową jak i też ważne symbole miasta. Jednym z takich symboli jest ławka na której siedzi dawna hrabina, właścicielka miasta. Posąg wykonany jest w realnych rozmiarach i wylany jest z brązu. Jest to niezwykłe miejsce, które przyćmiewa dziś nawet Rynek w Stalowej Woli. Niżańskie planty bardzo przyciągają turystów dzięki czemu miasto stało się w dużej mierze całorocznym miastem turystycznym, które z roku na rok jest odwiedzane przez coraz większą rzeszę zwiedzających. Dzięki tej niezwykle dużej inwestycji, bo jej wartość wynosiła około 6 milionów bardziej znane stały się zabytki Podkarpacia jak i szlaki turystyczne oraz inne atrakcje. Jest to bardzo duży plus dla miasta, bo nie tylko zyskało ono turystycznie, ale jednocześnie z każdą chwilą odnawiana i przypominana jest coraz bardziej jego historia, która jest bardzo dużą częścią historii Polski. Samo Nisko to jedna wielka tajemnica w związku z czym jest miejscem ciągłych odkryć archeologicznych. Można uznać, że gdyby nie niżańskie planty i ich rewitalizacja miasto nie miałoby dziś tak dużej popularności.

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 1427