Plaża nad Zalewem na Podwolinie

Adres:

Nisko

Uciekając od miejskiego gwaru warto jest się udać na plażę nad Zalewem na Podwolinie.

Jest to plaża, która powstała etapowo nad zbiornikiem retencyjnym. Plaża nad Zalewem na Podwolinie jest idealnym miejscem na odpoczynek dla każdego. Można tu spokojnie poleżeć, popływać jak i iść na spacer wkoło Zalewu. Powierzchnia liczy 16ha i jest ciekawym miejscem rekreacyjnym. W pierwszych etapach Zalew był tylko zbiornikiem retencyjnym. Chcąc stworzyć miejsce wypoczynkowo rozpoczęto inwestycję etapową w 200 roku. W pierwszej kolejności stworzono jasno piaszczystą plaże na której można spokojnie wypocząć. W dalszych etapach umożliwiono na Zalewie żeglugę oraz stworzono wydzielone kąpielisko. Jednocześnie stworzono mały świat dla najmłodszych w formie placu zabaw. Osoby lubiące wypoczynek bardziej aktywny mogą wybrać się na pieszą wędrówkę wkoło Zalewu lub też na wycieczkę rowerową po tej samej trasie. Cała trasa wyłożona jest betonowymi płytami co powoduje przyjemną wycieczkę bez utrudnień. Można wybrać się tam na spacer zarówno samemu jak i z całą rodziną – nawet z wózkami. Plaża nad Zalewem na Podwolinie jest doskonałym miejscem wypoczynku zarówno w gorące jak i chłodniejsze dni. Na Zalewie istnieją dwie wyspy, które doskonale zdobią teren. Można podziwiać okoliczną przyrodę i doskonale wypocząć. Jest to miejsce bardzo lubiane przez turystów. Plaża nad Zalewem na Podwolinie to miejsce w którym odpocznie każdy – zarówno dzieci jak i dorośli cały czas mają tam co robić. Plaża nad Zalewem na Podwolinie położona jest w województwie podkarpackim w okolicach Niska. Cała ukończona inwestycja została oddana do użytku w 2012 roku i od tamtej pory cały czas się rozwija. Można spędzić tam cały dzień o nic się nie martwiąc, ponieważ w razie pragnienia czy też głodu można udać się do okolicznego sklepu w celu uzupełnienia zapasów.

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 2116