Jezioro Soputek

Adres:

Nisko

Wyjeżdżając na wypoczynek do województwa podkarpackiego w okolice przepięknego miasta Nisko można atrakcyjnie spędzić czas.

Jeżeli ktoś lubi leniwe spędzanie czasu w towarzystwie przyrody to powinien wybrać się nad Soputek. Soputek, przez niektórych nazywany również Sopotkiem jest miejscem w którym można wypocząć podziwiając nie tylko roślinność, ale również wyjątkowe okazy ptaków. Soputek powstał w wyniku zalania wgłębienia. Jest to jezioro na środku, którego istnieje wyspa. Wyspa ta jest wyspą tak zwaną ptasią, czyli oznacza to że żyje na niej wiele gatunków ptaków. Kąpiel w jeziorze nie jest zabroniona, jednak zabronione jest zbliżanie się do wyspy, aby nie wystraszyć zamieszkujących tam ptaków. Soputek – Nisko jest miejscem bardzo lubianym przez turystów ze względu na swoje walory przyrodnicze. Jest to miejsce spokojne i trzeba tam przestrzegać ciszy, żeby nie zakłócać życia mieszkających tam ptaków. Przebywając nad brzegiem jeziora można doskonale odpocząć i się zrelaksować. Jest to miejsce doskonałe na wyciszenie siebie jak i na refleksje związane ze swoim życiem. Soputek jest miejscem dla każdego kto potrzebuje ciszy i spokoju. Zieleń otaczająca jezioro pozytywnie wplywa na zmysły i je uspokaja. Można tam spokojnie i jednocześnie leniwie spędzić czas. Udają się w tym kierunku turyści jak i mieszkańcy z okolicy. Sopotek posiada swoje własne pomosty jak i plaże. Podczas pobytu trzeba pamiętać o tym, że nie jest się tam samemu, ale także przebywają tam inne osoby oraz stali mieszkańcy, czyli ptaki, które potrzebują spokoju i ciszy. Jak widać na urlopie nie trzeba cały czas maszerować, równie dobrze można wypocząć nad brzegiem jeziora, które doskonale wpływa na ludzką psychikę. Każda osoba po dniu spędzonym nad jeziorem Soputek wraca do domu bardzo wypoczęta i przede wszystkim szczęśliwsza.

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 2720