Wieża ciśnień

Adres:

Nowa Dęba

Wieża ciśnień w gminie Nowa Dęba to jedna z najciekawszych atrakcji turystycznych w regionie, więc nie ma się co dziwić temu, iż ten zabytek jest tak chętnie odwiedzany przez turystów polskich, ale też zagranicznych.

Została ona wybudowana przed II wojną światową, z początku była ona budowlą typowo przemysłową. Na początku wykorzystywana była ona przez tamtejszą fabrykę amunicji, gdzie składowano amunicję różnego typu, ale z czasem się to zmieniło. Wieża nadal zachowana jest w bardzo dobrym stanie, dlatego prezentuje się naprawdę estetycznie. Posiada ona bardzo ciekawą historię, z którą można się zapoznać samodzielnie odwiedzając gminę Nowa Dęba. Budowla położona jest w leśnej scenerii, dlatego też po jej odwiedzeniu można udać się na spacer oddychając świeżym powietrzem. Lokalizacja jest więc doskonała, więc nic dziwnego, że coraz większa liczba osób decyduje się na wycieczki do tego miejsca, które mogą okazać się strzałem w dziesiątkę. Obecnie z wieży korzystają tamtejsze zakłady metalowe, gdzie składowane są różne materiały metalowe i akcesoria związane z produkcją metalu. Jak widać wyraźnie wieża ta posiada szerokie zastosowanie, nie posiada może ona wielkich rozmiarów, za to jest bardzo charakterystycznym punktem gminy Nowa Dęba. W tym miejscu można poszerzyć swoją wiedzę historyczną oraz edukacyjną, dlatego też na taką wyprawę warto zabrać również własne dzieci, dla których może się to okazać niesamowite przeżycie. Wieży nie można zwiedzić od środka, ponieważ jest to niemożliwe, ale można to zrobić od zewnątrz, nie ma co do tego żadnych przeciwwskazań. Dojazd do tego miejsca jest dość łatwy, więc żadna zainteresowana osoba nie powinna mieć z tym najmniejszych problemów. Miejsce jest często odwiedzane przez turystów, gdyż w regionie trudno znaleźć budowlę o podobnym charakterze.

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 1083