Czerwony szlak rowerowy: Nowa Sarzyna

Adres:

Nowa Sarzyna

Szlak czerwony Nowa Sarzyna – Kołacznia – Rezerwat Azalii Pontyjskiej – Wola Zarczycka – Łoiny – Flisy – Smycze – Judaszówka – Nowa Sarzyna to ścieżka rowerowa, która liczy sobie 30 kilometrów, a na jej pokonanie trzeba przeznaczyć około 3 godzin.

Czerwony kolor szlaku informuje turystów o tym, iż jest on dość wymagający i lepiej nie zabierać na niego dzieci, gdyż niekoniecznie może to być dla nich łatwa przeprawa. Na trasie szlaku znajdzie się bowiem wiele technicznych przeszkód, gdzie trzeba popisać się sporymi umiejętnościami, a nie brakuje tam też podjazdów, które są atrakcyjne zwłaszcza dla wyczynowych kolarzy. Na trasie tej ścieżki znaleźć można jednak wiele atrakcji turystycznych, którym warto się oczywiście bliżej przyjrzeć. Mowa tutaj m. in. o pomnikach przyrody, czy też punktach widokowych, gdzie można chwilę odetchnąć i nacieszyć się otaczającą turystów naturą. Leśna sceneria sprawia, iż ta wycieczka kojarzy się jedynie z przyjemnością i ciekawą formą spędzania wolnego czasu na rowerze. Dużą zaletą tego szlaku jest to, że znajduje się tam wiele ciekawych okazów przyrody, ale też liczne zabytki architektoniczne oraz sakralne. Jak widać wyraźnie jest to opcja skierowana do różnych osób. Przede wszystkim odnajdą się na tym szlaku ludzie, którzy cenią sobie sport, aktywny wypoczynek, przyrodę oraz religię i architekturę. Z tej wyprawy będą one bardzo zadowolone, a o bezpieczeństwo nie trzeba się zbytnio obawiać, gdyż szlak mimo koloru czerwonego jest doskonale zabezpieczony.

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 575