Rezerwat Azalia

Adres:

Nowa Sarzyna

Rezerwat Azalia w gminie Nowa Sarzyna to atrakcyjne miejsce przyrodnicze, któremu warto poświęcić dłuższą chwilę podczas wakacyjnego pobytu w tym mieście.

Jest to naturalne siedlisko rośliny o nazwie azalia, gdzie dokładnie można się z nią zapoznać oraz prześledzić cały etap rozwojowy tej rośliny. W ten sposób poszerzy się z pewnością wiedzę przyrodniczą, więc na taką wycieczkę warto zabrać również dzieci, którym może się taka wiedza przydać np. w szkole. Są to kwiaty, które rozkwitają głównie w maju na złoty kolor i przyciągają bardzo dużą grupę turystów. Nie ma w tym absolutnie niczego dziwnego, ponieważ jest to jedyne takie zjawisko w regionie, aby azalia miała swoje siedlisko w tak licznej grupie. Obok tego rezerwatu znajduje się park, a także malownicze okolice, które warto dojrzeć z bliska. Można tam romantycznie spędzić czas z ukochaną osobą, ale też odetchnąć po stresującym okresie w pracy, dlatego warto się tam oczywiście udać. Azalie to kwiaty słynące z egzotycznego piękna, więc cały ten rezerwat prezentuje się bardzo okazale, a dba o niego szerokie grono osób, dlatego też jest bardzo zadbany. Na zakończeniu kwiatów znajdują się zielone pączki, które są przyjemne w dotyku i bardzo ładnie pachną. Azalie mają to do siebie, że nie jest im straszna nawet zima, dlatego ten rezerwat z powodzeniem funkcjonuje również w bardzo chłodne dni i nie trzeba się obawiać o to, że z kwiatami stanie się coś złego, bo do takiej sytuacji z pewnością nie dojdzie. Jest to gatunek rzadki w całej Europie, dlatego wzbudza on zachwyt okolicznych mieszkańców, ale na wycieczki do tej gminy decydują się nawet zagraniczni turyści, którzy cenią sobie środowisko i przyrodę. Z bliska chcą oni zobaczyć azalie oraz proces ich kwitnięcia, a także dowiedzieć się jakie warunki muszą być spełnione, aby prawidłowo się one rozwijały.

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 1258