Spływ kajakowy Trzebośnicą

Adres:

Nowa Sarzyna

Spływ kajakowy Trzebośnicą to jedna z największych wodnych atrakcji turystycznych w gminie Nowa Sarzyna.

Jak widać wyraźnie coś dla siebie znajdą tam amatorzy wodnych szaleństw, którzy lubią sobie od czasu do czasu podnieść poziom adrenaliny i zapewnić emocje na najwyższym poziomie. Trzebośnica nie jest rzeką wymagającą pod kątem technicznym, ale oczywiście są trudniejsze odcinki, które podczas takiego spływu są omijane. Cały spływ odbywa się pod czujnym okiem instruktora, a turyści są zabezpieczeni i zaopatrzeni w niezbędny sprzęt, dzięki czemu ich zdrowiu nie zagraża żadne niebezpieczeństwo. Jest to świetna opcja na aktywne spędzenie popołudnia wraz ze swoją rodziną podczas pobytu wakacyjnego, na co decyduje się obecnie bardzo szeroka grupa turystów. Ceny za taką atrakcję na szczęście nie są zbyt wygórowane, a przeżycia zapamiętane będą przez zainteresowanych na bardzo długie lata, więc warto zdecydować się na ten krok. Zadaniem takiego spływu jest nie tylko dostarczenie emocji pod kątem uprawiania ekstremalnego sportu wodnego, ale też możliwość zobaczenia wielu cennych okazów przyrody na linii brzegowej Trzebośnicy. Można z tafli wody podziwiać też piękne widoki oraz leśną scenerię, która towarzyszy przez cały czas trwania podróży, więc widać wyraźnie, że jest to wyprawa pełna wrażeń. Na spróbowanie swoich sił w dzisiejszych czasach decydują się zwłaszcza młode osoby w grupie, ponieważ wtedy dużo łatwiej jest sobie poradzić ze strachem, ale jest to atrakcja przeznaczona zwłaszcza dla ludzi odważnych i pewnych siebie, którzy lubią dużo czasu spędzać w wodzie i jest to ich żywioł, którego się nie boją. Spływ prowadzi w całości przez bardzo malownicze tereny, nie brakuje tam stromych zjazdów oraz bloków skalnych, ale nad bezpiecznym przebiegiem spływu czuwają specjalnie przeszkoleni instruktorzy, którym można zaufać.

Odwiedziłeś oceń:
(1 głos)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 2093