Zielony szlak rowerowy: Nowa Sarzyna

Adres:

Nowa Sarzyna

Szlak zielony Nowa Sarzyna – Stacja PKP Łętownia – Babiarze – Gościniec – Łętownia – Majdan Łętowski – Nowa Sarzyna to jeden z najciekawszych szlaków turystycznych w gminie Nowa Sarzyna.

Podczas podróżowania tym szlakiem można zwiedzić wiele okolicznych miasteczek i dowiedzieć się na temat tamtejszych zabytków wielu ciekawych informacji. Długość trasy takiego szlaku wynosi 26 kilometrów, a więc nie jest to zbyt wymagająca odległość dla turystów, którzy chętnie decydują się na jego przejechanie rowerem. Zajmuje to około 2, 5 godziny, oczywiście wliczając w to liczne przystanki, gdzie można zaczerpnąć wiedzy o znajdujących się na trasie zabytkach. Trasa jest w pełni zabezpieczona, nie znajdują się tam żadne niebezpieczne elementy, a rowery można bez problemów wypożyczyć na miejscu, więc nikt nie powinien mieć z tym większych problemów. Ścieżka przebiega przez obszary atrakcyjne przede wszystkim pod kątem przyrodniczym oraz historycznym. Można w ten sposób poszerzyć swoją wiedzę edukacyjną i dowiedzieć się czegoś więcej o gminie Nowa Sarzyna, jednocześnie aktywnie spędzając wolny czas na rowerze. Po drodze mija się rezerwaty przyrody z wieloma pomnikami przyrody, dlatego jest to wycieczka polecana zwłaszcza osobom ceniącym sobie przyrodę oraz środowisko. Takich na całym świecie nie brakuje, więc nie ma nic dziwnego w tym, że coraz większa liczba osób decyduje się na przejechanie tego szlaku. Kolor zielony mówi jednak zainteresowanym, że nie jest on wymagający i nastawiać trzeba się raczej na podziwianie, a nie sportowe rajdy.

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 806