Ścieżka rowerowa Brzegiem Dunajca na Słowacje

Adres:

Nowy Targ

Brzegiem Dunajca na Słowacje to świetna ścieżka rowerowa, która pozwala poznać najpiękniejsze tereny regionu, a także aktywnie wypocząć na świeżym powietrzu.

Jest to trasa prowadząca od miejscowości Waksmund, aż do miejscowości Knurów, dokładnie do mostu na przełęczy knurowskiej. Trasa Brzegiem Dunajca na Słowacje jest projektem Polsko-Słowackim, który otrzymał finansowanie ze środków Unii Europejskiej. Trasa ta jest naprawdę malownicza. Co ważne jest to trasa oznakowana więc nie powinno być problemów z jej odnalezieniem. Trasa Brzegiem Dunajca na Słowację jest uczęszczana nie tylko przez mieszkańców naszego kraju, ale również przez Słowaków. Bardzo chętnie przybywają oni w ten rejon, aby aktywnie wypocząć i zwiedzić pobliskie miejscowości, tym bardziej, że bogate są one w zabytki, które naprawdę warto zobaczyć. Coraz częściej trasę Brzegiem Dunajca na Słowację wybierają osoby, które na rowerze jadą z Zakopanego, aż do Szczawnicy. Jest to trasa ciesząca się coraz większą popularnością wśród turystów. Projekt ten jest naprawdę świetną sprawą i trzeba mieć nadzieję, że takich projektów będzie coraz więcej. Podhale, ale i również cała małopolska to wspaniałe miejsce na aktywny wypoczynek. To świetny rejon na trasy rowerowe. Dobrze, że takie tutaj powstają i są promowane w kraju ale również i zagranicą. Jeśli lubisz aktywny wypoczynek i jeździsz na rowerze, to jak najbardziej musisz przyjechać w rejon Nowego Targu, aby skorzystać ze ścieżki rowerowej „Brzegiem Dunajca na Słowację”. Zobaczysz wspaniałe krajobrazy, których nie ma nigdzie indziej. Masz także możliwość podziwiać nie tylko nasze krajowe zabytki i przepiękne miejsca, ale również wszystkie te, które znajdują się po słowackiej stronie. Trasa rowerowa „Brzegiem Dunajca na Słowację”, pozwala nam poznawać również słowacką kulturę i historię. Oni natomiast znacznie łatwiej i chętniej mogą przybywać do nas, aby poznawać naszą. Wybierz się tą trasą rowerową, na pewno sprawi ci mnóstwo przyjemności.

 

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 1734