Ścieżka rowerowa "Szlak wokół Tatr"

Adres:

Nowy Targ

Szlak wokół Tatr jest szlakiem historyczno-kulturowo-przyrodniczym. Tworzy on bardzo wiele ciekawych tras rowerowych, które warto przejechać.

Od roku 2015 utworzono ponad 90 kilometrów trasy, prowadzącej przez przepiękne tereny w naszym kraju, lecz nie tylko. Szlak rowerowy prowadzi również przez tereny położone na Słowacji. Mamy na przykład świetny odcinek 35 kilometrów, który prowadzi od Nowego Targu, aż do słowackiej miejscowości Sucha Hora, gdzie znajduje się granica państw. Wiele z tych tras, które znajdują się na „Szlaku wokół Tatr” może być wykorzystywanych w zimie jako trasy dla narciarzy. Podhale i rejon w okolicach Nowego Targu, to naprawdę przepiękne tereny, które warto zobaczyć na własne oczy. Osoby, które lubią jeździć na rowerze na pewno będą zadowolone. Z całej Polski przyjeżdżają w ten rejon ludzie, którzy cenią sobie aktywny wypoczynek na łonie natury. Ścieżka rowerowa „Szlak wokół Tatr” jest naprawdę świetną atrakcją turystyczną przyciągającą w ten rejon setki turystów. Jeśli znajdujemy się w Nowym Targu, to warto skorzystać z głównej trasy po nasypie dawnej linii kolejowej. Trasa ta ma ponad 20 kilometrów i prowadzi aż do granicy naszego państwa. Wycieczkę rowerową rozpoczynamy w Nowym Targu skąd kierujemy się na Ludźmierz. Następnie jedziemy na Rogoźnik skąd dalej prowadzi nas droga do Stare Bystre. Na około 11 kilometrze trasy docieramy do Czarnego Dunajca, a następnie kierujemy się na Podczerwone znajdujące się na 17 kilometrze trasy. Dalej już droga prowadzi nas do granicy Polski ze Słowacją. Trasa po nasypie dawnej linii kolejowej jest trasą bardzo interesującą, sprawiającą wiele frajdy. Jest ona jednak trasą dosyć długą, więc nie każdy początkujący rowerzysta sobie z nią będzie w stanie poradzić. Jeśli jednak dużo jeździsz, a tą trasą jeszcze nigdy nie jechałeś, to najwyższa pora to zmienić. Wsiądź na rower i wyrusz w niezapomnianą przygodę po szlaku wokół Tatr. Tak wspaniałe krajobrazy jakie spotkasz na trasie można zobaczyć tylko w tym rejonie naszego kraju.

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 1303