Bór nad Czerwonem

Adres:

Nowy Targ

Jest rezerwatem położonym w okolicach centrum Nowego Targu. Zajmuje on ponad 100 hektarów, a utworzony został w pierwszej połowie XX wieku.

Od 1956 rok nosi on nazwę Boru nad Czerwonem. Jeśli zainteresujemy się lokalizacją rezerwatu jakim jest Bór nad Czerwonem, to szybko zauważymy, ze otaczają go aż cztery przepiękne parki narodowe. Są to park Gorczański, Pieniński, Tatrzański, oraz Babiogórski. W tym rezerwacie przyrody możemy jak nigdzie indziej podziwiać ogromne ilości bocianów czarnych. Bór nad Czerwonem nazywany jest krainą lęgu bociana czarnego. Oczywiście w tym miejscu napotkamy wiele innych ciekawych zwierząt. Miedzy innymi natrafić możemy na żmije zygzakowatą, czy zaskrońca zwyczajnego. Są tu także dzięcioły i inne ptaki. Jest to niezwykłe miejsce, ponieważ w przeciwieństwie do innych rezerwatów przyrody, tutaj możemy chodzić gdzie chcemy. Nie musimy trzymać się tylko i wyłącznie wyznaczonych ścieżek turystycznych. Warto jednak to robić, ponieważ jest to teren bogaty w żmije, z tego też powodu trzeba uważać wybierając się do Boru nad Czerwonem. Jeśli znajdujesz się w pobliżu Nowego Targu, lub planujesz wycieczkę w to miejsce, to naprawdę warto poświęcić trochę czasu, aby udać się do Boru nad Czerwonem. Jest to naprawdę przepiękne miejsce, które zachwyca swoim klimatem. Wokół cisza i spokój. Tutaj naprawdę można wypocząć. Wyznaczoną ścieżką dotrzesz do miejsca, które oferuje wspaniały widok na tatrzańską panoramę. Naprawdę jest się czym zachwycić. Szczególnie walory tego miejsca docenią ci, którzy lubią piesze wędrówki i spędzanie swojego wolnego czasu na świeżym powietrzu. Natomiast ci, którzy dotychczas nie doceniali wypoczynku wśród przyrody, prawdopodobnie po zobaczeniu tego miejsca przekonają się do tego, że warto wypoczywać w ten sposób. Bór nad Czerwonem jest obowiązkową atrakcją turystyczną Nowego Targu, którą każdy turysta musi zobaczyć. Dzięki ścieżce edukacyjnej nie wymaga to od nas zbyt wiele wysiłku, a wrażenia jakich dostarcza są niezapomniane!

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 1951