Cisowa Skała Gronków

Adres:

Nowy Targ

Jest to dosyć sporych rozmiarów skała znajdująca się w pobliżu miejscowości Gronków.

Co ciekawe w okolicy nie ma innych skał. Cisowa Skała jest jedynym takim obiektem przyrodniczym. Znajduje się ona pomiędzy pięknymi, w miarę równymi łąkami, dlatego tym bardziej wyróżnia się w pobliskim otoczeniu. Wysokość Cisowej Skały wynosi około 685 metrów n. p.m. Według różnych danych, na Cisowej Skale można doszukać się nawet 100 różnych gatunków roślin kwiatowych. Jest to naprawdę niesamowite. Widać, że flora jest tutaj niesamowicie bogata. Jeśli wybierzecie się na Cisową Skałę, to zauważycie, że rozciąga się z niej niesamowita panorama Tatr. Widok jest nieziemski i naprawdę każdy powinien tutaj przybyć, aby zobaczyć to na własne oczy. Z ciekawostek warto zaznaczyć, że dawno temu, w pobliżu dzisiejszej Cisowej Skały przepływała rzeka Białka. Niektórzy turyści mówią, że Cisowa Skała to taka wyspa na lądzie. Rzeczywiście jeśli się jej przypatrzymy, to można odnieść takie wrażenie, że podobna jest do wyspy. Każdy kto wypoczywa i znajduje się w pobliżu Nowego Targu, Zakopanego, czy nawet Nowego Sącza, powinien poważnie pomyśleć o tym, czy nie wybrać się na Cisową Skałę. Jest to niesamowite miejsce, można powiedzieć, że wręcz wyjątkowe. Oczywiście w okolicach znajduje się masa przewspaniałych miejsc i każde z nich warto zobaczyć. Selekcja nie jest łatwa, jednak Cisowa Skała, to miejsce wręcz obowiązkowe do zobaczenia dla każdego turysty. Jeśli jesteś fanem wycieczek rowerowych, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby w ten sposób dotrzeć do Cisowej Skały. Ruszając od Nowego Targu można po drodze zobaczyć wiele ciekawych miejsc. Najpopularniejsza trasa prowadzi przez Waksmund, skąd kierujemy się na miejscowość Łopuszna, a następnie jedziemy do miejscowości Harklowa, Dębno, Nowa Biała i docieramy ostatecznie do Gronkowa, które jest celem wycieczki. Jak widać i osoby ceniące piesze wędrówki jak i fani jazdy na rowerze powinny być zadowolone. Warto więc odwiedzić Cisową Skałę.

Odwiedziłeś oceń:
(1 głos)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 2093