Czarny Szlak turystyczny Klikuszowa - Hrube

Adres:

Nowy Targ

Jeśli jesteście osobami, które lubią piesze, górskie wędrówki, to powinniście się wybrać na czarny szlak, który prowadzi z Klikuszowej do szczytu Hrube.

Przejście tego szlaku powinno wam zająć nie więcej niż 2, 5 godziny. Jego długość to około 9 kilometrów. Szlak ten nie jest szlakiem skomplikowanym, a różnica wzniesień na trasie szlaku czarnego wynosi tylko 500 metrów. Wybierając czarny szlak turystyczny wyruszamy z Klikuszowej. Powinniśmy się kierować w stronę Bukowiny Obidowskiej. Jest ona przepięknym miejscem zlokalizowanym w Gorcach. Bukowina Obidowska umieszczona jest na wysokości 1039 metrów n. p.m. W miejscu tym znajduje się całkiem sporo polan, które są przepięknym miejscem i atrakcją turystyczną. Jeśli będziecie często wędrować po okolicznych szlakach to zapewne nie jeden raz przechodzić będziecie przez Bukowinę Obidowską. Po odpoczynku na polanach Bukowiny Obidowskiej koniecznie musimy wrócić na czarny szlak i kierować się już tylko na Hrube. Po stosunkowo nie długim czasie powinniśmy dotrzeć na miejsce i cieszyć swoje oczy wspaniałymi widokami, jakie na nas czekają. Czarny szlak jest szlakiem bardzo przyjaznym i wartym zobaczenia. Jest to również świetny szlak dla narciarzy. Szlak ten został utworzony w roku 1956, więc ponad pół wieku temu. Jest to jednak nadal ogromna atrakcja regionu i szlak bardzo chętnie wybierany przez turystów. Jak już zostało wspomniane, jeśli fascynuje was wędrówka po górskich szlakach i znajdujecie się w Nowym Targu bądź okolicach, to czarny szlak powinien sprawić wam masę przyjemności. Również osoby, które dotychczas nie korzystały z takiej formy aktywnego wypoczynku nie powinny mieć większych trudności z pokonaniem tego szlaku. Może się jedynie zdarzyć, że przejście tej trasy zajmie im trochę więcej czasu, jednak nie powinno być to więcej niż, 3 do 3, 5 godziny. Czyli tak w rzeczywistości niewiele dłużej. Zdecyduj się na wspaniałą przygodę, poznaj przepiękną przyrodę. Wybierz czarny szlak z Klikuszowej na Hrube.

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 1661