Czarny szlak turystyczny na Bukowinę Miejską

Adres:

Nowy Targ

Bukowina Miejska jest przepięknym szczytem w Gorcach znajdującym się na wysokości 1143 metrów n. p.m.

W jej bliskim pobliżu znajduje się Polana Wszołowa, która również zachwyca turystów widokiem jak można z niej ujrzeć. Na Bukowinę Miejską naprawdę warto się wybrać tym bardziej, że prowadzi na nią ciekawy szlak turystyczny oznaczony kolorem czarnym. Jeśli chcemy rozpocząć naszą wędrówkę czarnym szlakiem w stronę Bukowiny Miejskiej, to powinniśmy za punkt wyjścia obrać miejscowość Klikuszowa. To właśnie tutaj rozpoczyna się czarny szlak turystyczny. Klikuszowa jest wsią leżącą w gminie Nowy Targ. Warto też podkreślić, że miejscowość ta jest często odwiedzana przez turystów ponieważ znajduje się u podnóży szczytu Turbacz. Wyruszając musimy kierować się na Bukowinę Obidowską. Będąc w Nowym Targu i okolicach, jeszcze nie raz będziemy przez Bukowinę Obidowską przechodzić jeśli zdecydujemy się na wędrówki po górach. Bukowina Obidowska zlokalizowana jest na wysokości 1039 metrów n. p.m. To tutaj znajdują się chętnie odwiedzane przez turystów polany, na których szczególnie latem wielu z nich wypoczywa. Przy wielu polanach znajdują się przepiękne kapliczki, którym również warto się przyjrzeć z bliska. Oczywiście największą atrakcją są przepiękne widoki, jakie możemy z Bukowiny Obidowskiej ujrzeć. Gdy już będziemy znajdować się w tym miejscu, to tak naprawdę pozostaje nam tylko trzymać się czarnego szlaku turystycznego i dojdziemy do Bukowiny Miejskiej. Trasa z Klikuszowej do Bukowiny Miejskiej nie jest trasą zbyt długą. Oczywiście w okolicy znajdziemy znacznie krótsze szlaki turystyczne, jednak ten nie należy do najtrudniejszych dlatego też nie odczuwamy tak bardzo odległości. Wynosi ona około 9 kilometrów. Niektórym może wydawać się to dużo, jednak uwierzcie, że wcale tak nie jest. Szlaki turystyczne znajdujące się w okolicach Nowego Targu są świetnym wyborem na aktywny wypoczynek. Na Bukowinę Miejską naprawdę warto się wybrać. Pora roku w tym przypadku jest bez znaczenia.

 

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 1227