Lorencowe skałki Dursztyn

Adres:

Dursztyn

Jeśli lubisz niezwykłe miejsca, to powinieneś udać się w okolice Pienin Spiskich, gdzie znajdują się przepiękne Skałki Lorencowe. Krajobraz jaki tutaj zastaniesz jest wręcz niesamowity.

Przez pewien czas tutejszy rejon eksploatowany był dosyć mocno. Korzystano z dostępnego tutaj wapienia. Z tego też powodu wiele bardzo pięknych i okazałych skał zostało zniszczonych. Istotne jest jednak to, że te, które pozostały są wspaniałą atrakcja turystyczną, którą naprawdę warto zobaczyć. W pobliże Lorencowych Skałek prowadzi świetny szlak rowerowy, który oznaczony został kolorem czerwonym. Prowadzi on na odcinku od miejscowości Krempachy do Dursztyna. Jeśli ktoś lubi wypoczynek na świeżym powietrzu pośród przyrody, to powinien jak najbardziej tutaj przybyć. Lorencowe Skałki, a raczej ich grzbiet, pokryty jest dosyć mocno lasem. Możemy w to miejsce dotrzeć dosyć dobrej jakości ścieżką. Co ciekawe nie jest to trasa w żaden sposób oznakowana, jednak nikt nie powinien mieć trudności z jej odnalezieniem. Nie powinien się również na niej zagubić. W rejonie Lorencowych Skałek wyróżnimy dwie całkiem spore skały. Są to Basy, a także Gęśle. W ich pobliżu znajdują się tablice informacyjne, a także ławka, na której można spokojnie usiąść i odpocząć podziwiając przy tym wspaniałą okoliczną przyrodę. A jest się naprawdę czym zachwycać. Jeśli masz odrobinę wolnego czasu, a znajdujesz się w pobliżu to warto tutaj przybyć. Jeśli organizujesz i planujesz dopiero swój wyjazd, to warto przemyśleć możliwość wyboru trasy rowerowej. W okolice Lorencowych Skałek można dojechać świetną trasą rowerową, więc jest to ciekawa opcja. Szlak ten nie jest szlakiem trudnym, więc nie będzie problemu z trudnymi podjazdami. Warto również zabrać ze sobą aparat fotograficzny, ponieważ piękno miejscowej przyrody zasługuje na to, aby utrwalić ją na fotografiach. Turyści w okolice Lorencowych Skałek przyjeżdżają praktycznie z całej Polski. Ty również dołącz do tego grona, bo naprawdę warto!

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 1561