Miejska Hala Lodowa

Wstęp:

Płatny

Adres:

ul. Parkowa 14, 34-400 Nowy Targ

W Nowym Targu znajduje się Miejska Hala Lodowa, która jest bardzo znanym obiektem w regionie. To na tutejszym lodowisku występuje zespół hokejowy „Podhale Nowy Targ”.

Miejska Hala Lodowa jest sporej wielkości budynkiem. Dotychczas była ona w stanie pomieścić aż 2362 osoby, co często ma miejsce właśnie podczas meczów hokejowych. Lodowisko zostało jednak zmodernizowane i szacuje się, że dziś jest w stanie pomieścić nawet 3500 osób. Jest to więc całkiem sporo. Oprócz odbywających się tutaj meczy, organizowane są tutaj inne imprezy. Praktycznie każdego roku organizuje się w tym miejscu targi budownictwa, które trwają zazwyczaj przez trzy dni w miesiącu maj. Przyjeżdża wtedy tutaj bardzo wiele osób z regionu nowotarskiego ale także z o wiele bardziej odległych miejsc. Historia Miejskiej Hali Lodowej ma już przeszło pół wieku. Tutejsze lodowisko powstało w roku 1952. Dziś miasto Nowy Targ marzy o Hali Lodowej która będzie w stanie pomieścić nawet 6 tysięcy widzów i mieć ponad 7, 5 tysiąca metrów kwadratowych. Wypoczywając w Nowym Targu warto wybrać się do tego miejsca. Można obejrzeć tutaj mecz w hokeja. Mamy także możliwość samemu pojeździć na łyżwach. Jest to takie centrum kulturalne Nowego Targu, w którym ciągle coś się dzieje. Na tle innych miejscowości Nowy Targ naprawdę wypada bardzo dobrze jeśli chodzi o sport, a już szczególnie jeśli chodzi o sport taki jak hokej. Drużyna „Podhale Nowy Targ” ma świetne miejsce do treningów i rozgrywania meczy, za co odwdzięcza się świetnymi wynikami jakie uzyskuje. Turyści odwiedzający Nowy Targ bardzo często planują swój wyjazd tak, aby odwiedzić Miejską Halę Lodową. Ty również jeśli planujesz wypoczynek w okolicy, powinieneś tutaj zajrzeć. Jest to bardzo ciekawe miejsce, w którym można aktywnie spędzić swój wolny czas. A jeśli trafisz na rozgrywający się mecz w hokeja na lodzie to masz gwarancję, że właśnie na tej Hali Lodowej poczujesz niezapomniane emocje. Po prostu nie może cię tutaj zabraknąć, musisz tutaj być.

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 871