Niebieski szlak turystyczny do Bukowiny Tatrzańskiej

Adres:

Nowy Targ

W okolicach Bukowiny Tatrzańskiej znajduje się znany, niebieski szlak turystyczny.

Możemy tym szlakiem od strony Bukowiny wejść na Wierch Przedomiański, a następnie Wierch Rusiński. Pomimo tego, że wyruszając z Bukowiny trasa ma wynieść tylko około 5 kilometrów, to jej przejście zajmuje całkiem sporo czasu. Trzeba liczyć co najmniej 2 godziny, więc jak na tak niewielką odległość jest to sporo. Taka ilość czasu potrzebna jest na to, aby móc zachwycić się pięknymi widokami, które po drodze będziemy mogli zobaczyć. Możemy także zrobić trasę odwrotną, czyli wybrać się niebieskim szlakiem z Rusińskiego Wierchu na Bukowinę Tatrzańską. Jeśli wybierzemy tę wersję, to musimy kierować się w stronę Spiskiego Wierchu. Następnie obierzemy kierunek na Księżycową Dolinę skąd dojdziemy do Bukowiny. Bukowina Tatrzańska jest bogata w różnego rodzaju szlaki turystyczne, dlatego przybywając w to miejsce nie sposób się nudzić. Co istotne, wszystkie trasy turystyczne w rejonie są bardzo dobrze oznakowane. Każdy kto marzy więc o aktywnym wypoczynku na łonie natury, powinien jak najbardziej wybrać się w to miejsce. Początek każdej trasy można rozpocząć od Bukowiny Tatrzańskiej, nie jest to jednak warunkiem koniecznym do spełnienia, ponieważ na trasy można dostać się z bardzo wielu innych miejsc. Równie dobrze Bukowina Tatrzańska może być ostatnim punktem trasy, czyli naszym miejscem docelowym. Szlaki są zróżnicowane pod względem trudności, jak i również pod względem ilości czasu jaką musimy na przejście przeznaczyć. Każdy znajdzie szlak odpowiedni dla siebie, tak naprawdę i ci, którzy są doświadczeni w wędrówkach górskich, a także ci, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z aktywnym wypoczynkiem, mogą dopasować turystykę górską do swoich potrzeb i możliwości. Szlak niebieski na Bukowinę Tatrzańską możemy przejść latem, ale także zimą. Wszystko zależy od naszych umiejętności.

 

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 1463