Stadnina koni "Dworna"

Adres:

Ludźmierska 86, 34-471 Ludźmierz

W miejscowości Rogoźnik znajduje się znana stadnina koni „Dworna”. Jest to przepiękne miejsce, gdzie każdy z nas może spróbować jazdy konno.

Znajduje się tutaj również szkoła jazdy konnej, gdzie możemy podjąć próbę nauki, aby móc samodzielnie jeździć. Jeśli jednak nie chcemy z jej pomocy korzystać, to będziemy mieli możliwość skorzystać z usług instruktora, opiekuna, który przypilnuje nas w trakcie obcowania z końmi. W stadninie tej oprócz możliwości jeżdżenia konno, możemy skorzystać z zajęć hipoterapii, także w zimie przejechać się w kuligu. Możliwe jest również wynajęcie pokoju, który znajduje się w góralskim domku, lub ewentualnie można wybrać pokoje nad stajnią. Jeśli oczywiście ktoś należy do tak wielkich miłośników koni, że chce nocować jak najbliżej ich. W stadninie koni w Rogoźniku odbywają się również zawody jeździeckie im. ks. prof. Józefa Tischnera. Jest to świetna okazja, aby pokazać swoje umiejętności szerszej publiczności. Jest to również wspaniała rozrywka dla wszystkich mieszkańców Rogoźnika, ale również pobliskich miejscowości, którzy licznie przybywają na zawody jeździeckie. W Polsce istnieje wiele stadnin koni, jednak takich jak ta znajdująca się Rogoźniku nie ma zbyt wiele. Zlokalizowana jest w naprawdę przepięknej okolicy. Możemy tutaj podziwiać niesamowite krajobrazy i wspaniałą przyrodę. Wszystko to sprawia, że jazda na koniu jest jeszcze ciekawsza i sprawia znacznie większą przyjemność. Osoby, które lubią zwierzęta, w tym w szczególności konie, powinny przyjechać do Rogoźnika. Nawet jeśli nie potrafią jeszcze jeździć konno, to nic straconego. Zawsze można spróbować i podjąć naukę jeździectwa. Ci którzy potrafią jeździć i lubią to, tym bardziej powinni tu przyjechać. Stadnina koni w Rogoźniku to wspaniałe miejsce, które gwarantuje wiele niezapomnianych, pozytywnych wrażeń. Przyjedź tutaj bo naprawdę warto. W stadninie koni „Dworna” czeka na ciebie ogromna przygoda, której na pewno nie zapomnisz! Jest to obowiązkowe miejsce dla dzieci i dorosłych.

 

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 991