Szlak turystyczny Nowy Targ - Bukowina Obidowska

Adres:

Nowy Targ

Z Nowego Targu prowadzi szlak na Bukowinę Obidowską. Jest on oznaczony kolorem niebieskim.

Długość tego szlaku turystycznego to ponad 9 kilometrów. Szacuje się, że jego przejście zajmuje około 2, 5 godziny. Nie jest to zbyt dużo. Warto również wspomnieć, że różnica wzniesień nie jest zbyt duża, ponieważ wynosi tylko 410 metrów. W przypadku wielu innych szlaków górskich różnica ta jest znacznie większa. Aby dojść z Nowego Targu do Bukowiny Obidowskiej musimy trzymać się niebieskiego szlaku i kierować się na Łapsową Polanę. Jest to Polana położona na wysokości 860 do 915 metrów n. p.m. Oczywiście Polana Łapsowa jest polaną leżącą w Gorcach. Warto o tym wspomnieć, ponieważ nie dla wszystkich fakt ten jest oczywisty. W drugiej połowie XX wieku, przez jakiś czas w rejonie Łapsowej Polany funkcjonowała schronisko dostępne dla turystów. Bardzo szybko jednak z tego zrezygnowano i dziś schronisko już niestety nie funkcjonuje. Gdy już dojdziemy do Łapsowej Polany i pozachwycamy się widokami jakie tutaj zobaczymy, powinniśmy udać się w dalszą drogę. Tym razem powinniśmy się kierować już tylko i wyłącznie na Bukowinę Obidowską, która jest dużą atrakcją regionu. Bukowina Obidowska znajduje się na wysokości 1039 metrów n. p.m. Teren Bukowiny Obidowskiej to głównie lasy i polany. Turyści bardzo chętnie w tym miejscu wypoczywają, ponieważ jest to bardzo piękne miejsce. Krajobrazy jakie możemy tutaj zobaczyć naprawdę zapierają dech w piersiach. Warto również wspomnieć o tym, że w rejonie Bukowiny Obidowskiej znajduje się bardzo wiele ciekawych i wartych zobaczenia kapliczek. Zlokalizowane są one w okolicach polan, w które Bukowina Obidowska jest bogata. Ciekawostką jest również fakt, że w tym miejscu występuje bardzo rzadka roślina, spotykana w niewielu miejscach w Polsce. Jest to Widlicz Isslera. Jeśli tylko znajdziecie się w pobliżu Nowego Targu i macie ochotę na wycieczkę po górskich szlakach, to niebieski szlak na Bukowinę Obidowską jest świetnym wyborem.

 

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 1692