Trasa rowerowa „rowerem po Podhalu”

Adres:

Nowy Targ

„Rowerem po Podhalu” to trasa rowerowa prowadząca od Obidowa do Ludźmierza.

Trasa ta według jej twórców ma być jedną z najatrakcyjniejszych tras rowerowych w Polsce. Rzeczywiście można powiedzieć, że jest to atrakcja Podhala. Trasa ta prowadzi przez takie miejscowości jak Obidowa, Klikuszowa, Pyzówka, a także Morawczyna, Krauszów, oraz Ludźmierz. Oczywiście na trasie spotkamy masę atrakcji, które warto zobaczyć i przy których warto zatrzymać się na dłużej. Jedną z takich atrakcji może być na przykład staw w Krauszowie, przy którym każdy z rowerzystów może spokojnie odpocząć i nabrać sił na dalszą jazdę. Osoby lubiące aktywny wypoczynek na świeżym powietrzu powinny zdecydować się na odpoczynek w regionie Nowego Targu. Warto również skorzystać właśnie z wspomnianej trasy rowerowej, jeżeli tylko lubimy jazdę na rowerze. Trasa nie jest jakaś bardzo skomplikowana i każdy w krótszym, bądź w dłuższym okresie czasu, poradzi sobie z jej pokonaniem. W czerwcu 2014 roku, trasa rowerowa „rowerem po Podhalu” wynosiła prawie 24 kilometry. Jest więc to całkiem sporo. W Polsce jest bardzo wiele ciekawych tras rowerowych. Ta jest jednak wyjątkowa. Prowadzi przez naprawdę przepiękne rejony naszego kraju. Planuje się w przyszłości dalszy rozwój tejże trasy rowerowej, aby przebiegała przez większą ilość przepięknych i wartych zobaczenia miejsc. Prawda jest jednak taka, że nic nie stoi na przeszkodzie, aby samemu zdecydować się na przejażdżkę rowerową w znacznie dalszą trasę niż ta oficjalna. Może być to jeszcze większa przygoda dla osób, które dopiero tereny w okolicach Nowego Targu poznają. Nawet jeśli dotychczas nie jeździliście na rowerach, to warto spróbować. Prawdopodobnie jak znajdziecie się w pobliżu trasy rowerowej „rowerem po Podhalu” i zobaczycie masę zadowolonych osób, które w tym miejscu aktywnie wypoczywają, to sami będziecie chcieli skorzystać z możliwości przejechania się nią. Nie zwlekaj, wsiądź na rower i wypróbuj trasę „rowerem po Podhalu”!

 

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 794