Turbacz

Adres:

Nowy Targ

Jeśli odwiedzamy Gorce, to nie możemy nie zaliczyć również Turbacza.

Jest to najwyżej położony szczyt w górach Gorce. Znajduje się on na wysokości około 1310 metrów n. p.m. Turbacz jest znany jako miejsce turystycznych wypraw już od około XIX wieku. Jeśli ktoś lubi piesze wędrówki po górach, to trasa na Turbacz będzie świetnym wyborem. Niewiele niżej pod szczytem Turbacz znajduje się schronisko PTTK, gdzie można w razie potrzeby przenocować. Można tutaj także zjeść coś dobrego i zebrać siły przed dalszą wędrówką po przepięknych szlakach w Gorcach. W okolicach Turbacza znajduje się bardzo wiele ciekawych szlaków turystycznych. Są one oznaczone kolorami: czerwonym, niebieskim, zielonym, oraz żółtym. Tak naprawdę każdy znajdzie tutaj coś idealnego dla siebie. Szlakiem czerwonym na Turbacz dojdziemy z Rabki. Mówi się, że jest to główny szlak Beskidzki. Jego przejście zajmuje jednak niemało czasu, bo ponad 5 godzin. Jeśli jednak mamy aż tyle czasu i długa trasa nie jest dla nas żadną przeszkodą, to jak najbardziej warto się zdecydować właśnie na wybór tego szlaku. Szlakiem niebieskim dotrzemy na Turbacz z Poręby Wielkiej. Tutaj czas przejścia jest znacznie krótszy bo zajmuje niewiele ponad 2 godziny. Możemy jeszcze wybrać żółty szlak, który prowadzi na Turbacz z Lubomierza. Prowadzi on przez Gorc Troszacki i Kudłoń. W tym przypadku trzeba jednak na przejście żółtego szlaku przeznaczyć trochę ponad 4 godziny. Ostatni szlak o którym warto wiedzieć oznaczony jest kolorem zielonym. Można powiedzieć, że są to nawet dwa szlaki zielone. Każdy z nich wymaga poświęcenia około 3 godzin. Jeden prowadzi z Niedźwiedzicy, a drugi rozpoczyna się od Koninek przez Obidowiec. Oczywiście ze wszystkich tych szlaków możemy również skorzystać, jeśli chcemy przemieścić się w jakieś inne miejsce z Turbacza. Okolice na każdym ze szlaków są bardzo urodziwe, dlatego krajobrazy będą nas zachwycać na każdej z tras. Niezależnie od tego, jaki szlak wybierzemy, na pewno będzie to niezapomniana przygoda.

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 1045