„Urmila – moja pamięć jest moją siłą"

Wydarzenie archiwalne
Środa, 22 listopad 2017 10:00
Adres:

Aleja Tysiąclecia 37, 34-400 Nowy Targ

Już 22 listopada (środa) o godz.10.00 na sali widowiskowej nowotarskiego MOK (al. Tysiąclecia 37) specjalny pokaz filmu „Urmila – moja pamięć jest moją siłą", reż.  reż. Susan Gluth, Niemcy 2016, 87 min., dla młodzieży ze szkół średnich (od 14 lat). Wstęp wolny – zapisy ilość miejsc ograniczona na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. w terminie do 17 listopada.

Kamalari – tak nazywany jest w Nepalu zwyczaj sprzedaży dziewczynek, które są zmuszane do niewolniczej pracy i nie mają dostępu do edukacji. Jedną z nich była Urmila, która odzyskawszy  wolność po 12 latach, postanowiła poświęcić się ratowaniu innych dzieci. Film pozwala przyjrzeć się Urmili z bliska. Kamera z dużym wyczuciem i konsekwencją wprowadza nas w świat wewnętrznych zmagań bohaterki, pomaga zrozumieć jej niezwykłą determinację, ale też samotność człowieka, który został pozbawiony dzieciństw. Film otrzymał Nagrodę Burmistrza Miasta Zakopane podczas 13. Spotkań z Filmem Górskim, a także nagrodę GrandPrix podczas Festiwalu Filmów Górskich w Katmandu.

Nauczyciele i osoby pracujące z młodzieżą otrzymają scenariusze zajęć edukacyjnych na temat praw dzieci i pomocy humanitarnej – zachęcamy do korzystania ze scenariuszy w pracy z  młodzieżą. Scenariusze zostały opracowane przez Polską Akcję Humanitarną www.pah.org.pl i Fundację Dajemy Dzieciom Siłę www.fdds.pl.

Pokaz jest organizowany przez Stowarzyszenie Spotkania z Filmem Górskim wraz z Miejskim Ośrodkiem Kultury w Nowym Targu w ramach Tygodnia Edukacji Globalnej www.teg.edu.pl. TED to międzynarodowa inicjatywa edukacyjna, która odbywa się w dniach 18 – 26 listopada 2017 roku, pod hasłem: „Cele Zrównoważonego Rozwoju. Przyszłość świata zależy od nas!". '

Projekt jest współfinansowany w ramach programu polskiej współpracy rozwojowej 
Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP.

BĘDĘ TAM:
Przeczytano: 1136