Grand Off dzień drugi

Wydarzenie archiwalne
Piątek, 21 kwiecień 2017 19:00 WOLNY
Adres:

Aleja Tysiąclecia 37, 34-400 Nowy Targ

Grand Off dzień drugi


Pierwszy dzień pokazów Grand Off już 20 kwietnia (czwartek) o 19.00, a tu zapraszamy na i zapowiadamy już drugi dzień, czyli 21 kwietnia (piątek) o godz. 19.00 , sala widowiskowa Miejskiego Ośrodka Kultury w Nowym Targu. W tym dniu kolejne spotkanie z filmami nagrodzonymi podczas 10. Edycji Festiwalu Grand Off, czyli festiwalu najlepszych niezależnych krótkich filmów świata. Wstęp wolny.
W drugi dzień przeglądu pokażemy filmy z następujących kategorii: Najlepsza Aktorka - KROKI / TRAVELLING ['24], reż. Karolina Zaleszczuk, Polska; Najlepszy Aktor - THE MALTESE FIGHTER ['19], reż. Arev Manoukian, Malta; Najlepszy Dokument - BUDZIK / OUT OF THE BLUE ['32], reż. Piotr Małecki, Polska; Najlepsza Animacja - L'ARBRE / THE TREE ['15], reż. Lucie Sunková, Francja; Najlepsza Scenografia - PUPPENSPIEL / PUPPET PLAY ['19], reż. Ares Ceylan, Szwajcaria; Najlepszy Film Polski - LOKATORKI / TENANTS ['30], reż. Klara Kochańska, Polska.

Szczegóły i krótkie opisy filmów:


Najlepsza Aktorka
KROKI / TRAVELLING ['24]
Osoba nominowana / Nominee: Nikola Raczko
Reżyser / Director: Karolina Zaleszczuk
Polska / Poland
Nastoletnia Justyna nie może już wytrzymać z matką, która całe noce spędza na imprezach, próbując kogoś poznać. Gdy do jej bloku wprowadza się nowa sąsiadka, Justyna zaczyna znikać z domu. Przypadkowa i niewinna fascynacja starszą dziewczyną każe jej dorosnąć.

Najlepszy Aktor
THE MALTESE FIGHTER ['19]
Osoba nominowana / Nominee: Malcolm Ellul
Reżyser / Director: Arev Manoukian
Malta
W czasach największej przemocy politycznej na Malcie, Carmelo, samotny ojciec i bokser z Valletty, by utrzymać siebie i syna Giuseppe, jest zmuszony dołączyć do skorumpowanego światka.

Najlepszy Dokument
BUDZIK / OUT OF THE BLUE ['32]
Osoba nominowana / Nominee: Piotr Małecki
Reżyser / Director: Piotr Małecki
Polska / Poland
Budzik to klinika, w której dzieci w śpiączce czekają na przebudzenie. Przy łóżkach dzieci dyżurują rodzice, którzy prawie nie wychodzą z kliniki. Śpią na polowych posłaniach, które rozkładają obok szpitalnych łóżek – są zdeterminowani, by pomóc dzieciom wrócić do życia. Film opowiada niezwykłą historie ludzi, którzy w obliczu osobistej tragedii nie poddają się, są pełni nadziei, walcząc o życie i zdrowie swoich dzieci.

Najlepsza Animacja
L'ARBRE / THE TREE ['15]
Osoba nominowana / Nominee: Lucie Sunková
Reżyser / Director: Lucie Sunková
Francja / France
Cykl życia wiekowego dębu rosnącego nieopodal wiejskiego domu. Z jego żołędzia wyrasta obok nowy dąb. Na skutek zniszczeń po silnej burzy stary dąb trafia do domu w roli rodzinnego stołu. Przez okno obserwuje, jak dorasta młody dąb. Aż pewnego dnia młode drzewo znika z horyzontu. Wkrótce, ku zdumieniu dojrzałego drzewa, ojciec rodziny przynosi do domu nowe dębowe krzesło.

Najlepsza Scenografia
PUPPENSPIEL / PUPPET PLAY ['19]
Osoba nominowana / Nominee: Ares Ceylan
Reżyser / Director: Ares Ceylan
Szwajcaria / Switzerland
Ruben mieszka ze swoim surowym ojcem w domku położonym na odludziu, w lesie. Pewnego ranka słyszy, jak dzieci z miasteczka opowiadają makabryczne historie o jego ojcu i postanawia sprawdzić, skąd biorą się te plotki.

Najlepszy Film Polski
LOKATORKI / TENANTS ['30]
Osoba nominowana / Nominee: Klara Kochańska
Reżyser / Director: Klara Kochańska
Justyna, samotna trzydziestoparolatka, mimo ryzyka jakie się z tym wiąże, kupuje mieszkanie na aukcji komorniczej. W dniu przeprowadzki do wymarzonego domu okazuje się, że klucze nie pasują do zamka. Sen Justyny o własnym miejscu spełni się jako koszmar...

BĘDĘ TAM:
Przeczytano: 1221