Grand Off dzień pierwszy

Wydarzenie archiwalne
Czwartek, 20 kwiecień 2017 19:00 WOLNY
Adres:

Aleja Tysiąclecia 37, 34-400 Nowy Targ

Zapraszamy w dniu 20 kwietnia (czwartek) godz. 19.00 do Miejskiego Ośrodka Kultury w Nowym Targu na pokazy filmów nagrodzonych podczas 10. Edycji Festiwalu Grand Off, czyli festiwalu najlepszych niezależnych krótkich filmów świata. Wstęp wolny.

W pierwszy dzień przeglądu pokażemy filmy z następujących kategorii: Najlepsza Fabuła - RIDERS ['29],reż. Jesper Vidkjar Rasmussen, Dania; Najlepsza Reżyseria - TIMECODE ['15], reż. Juanjo Giménez Pena, Spain; Najlepszy Scenariusz - QUI N'A PAS SA PART D'OMBRE / WHO DOESN'T HAVE A DARK SIDE ['15], reż: Léo Favier, Francja; Najlepsze Zdjęcia - THE SECRET WORLD OF FOLEY ['14], reż. Daniel Jewel, Wielka Brytania; Najlepszy Montaż - HENRY ['8], reż. Matthew Jeffrey, Wielka Brytania.
 
Szczegóły i krótkie opisy filmów:
 
Najlepsza Fabuła
RIDERS ['29]
Osoba nominowana / Nominee: Jesper Vidkjar Rasmussen
Reżyser / Director: Jesper Vidkjar Rasmussen
Dania / Denmark
Zniesmaczony zabójczą przemocą panującą w wyjętym spod prawa klubie motocyklowym, Lars, po 8 latach spędzonych w więzieniu, postanawia z niego odejść. Chce zacząć nowe życie z żoną i synem, w innym kraju. Ale nic nie idzie zgodnie z planem.
 
Najlepsza Reżyseria
TIMECODE ['15]
Osoba nominowana / Nominee: Juanjo Giménez Pena
Reżyser / Director: Juanjo Giménez Pena
Hiszpania / Spain
Luna i Diego są strażnikami parkingowymi. Diego ma nocną zmianę, a Luna pracuje w ciągu dnia...
 
Najlepszy Scenariusz
QUI N'A PAS SA PART D'OMBRE / WHO DOESN'T HAVE A DARK SIDE ['15]
Osoba nominowana / Nominee: Léo Favier
Reżyser / Director: Léo Favier
Francja / France
Minister Finansów dorwany przez dziennikarzy. Sprawa wyszła na jaw, znaleźli dowód na jego ukryte konto w Szwajcarii. Skandal! Wstyd! Powinien zrezygnować! Jak do tego doszło? W poszukiwaniu rozwiązania, jak wybrnąć z sytuacji, minister zagłębia się we własną przeszłość.
 
Najlepsze Zdjęcia
THE SECRET WORLD OF FOLEY ['14]
Osoba nominowana / Nominee: James Watson
Reżyser / Director: Daniel Jewel
Wielka Brytania / UK
Film zabiera nas w podróż do mało znanego świata dźwiękowców, którzy dają filmom życie dodając do nich efekty dźwiękowe w postprodukcji.
 
Najlepszy Montaż
HENRY ['8]
Osoba nominowana / Nominee: Matthew Jeffrey
Reżyser / Director: Matthew Jeffrey
Wielka Brytania / UK
Henry jest odludkiem, który nie spędza dużo czasu ze swoimi rówieśnikami. Rodzice rzadko pozwalają mu wyjść z domu i spotkać się z innymi dziećmi z sąsiedztwa. Boją się go wypuszczać po tych wszystkich strasznych historiach, które Henry opowiada o dzieciach ze szkoły. Pewnego dnia Henry znajdzie się w sytuacji „walcz lub uciekaj" i będzie musiał dokonać wyboru.
BĘDĘ TAM:
Przeczytano: 1354