Grudniowa Kulturalna Stolica Podhala

Wydarzenie archiwalne
Sobota, 03 grudzień 2016 09:00
Adres:

Nowy Targ

Niedługo Mikołaj i Święta, ale zanim ten czas jak co miesiąc przygotowaliśmy dla Państwa nasze "polecenia" imprez i wydarzeń na które szczególnie warto zwrócić uwagę. W klimacie Mikołajkowym polecamy dwie inicjatywy, które odbędą się nowotarskim MOKu: Mikołajkowy Turniej Szachowy "Myślę, więc jestem" i Mikołajkowe Spotkanie z Bajką "Mikołaj jest na świecie". Pierwsza 3 grudnia (sobota) w godz. 9.00 - 14.00, wstęp wolny, gdzie uczniowie nowotarskich szkół podstawowych rozegrają turniej, pan Władysław Łomonos rozegra partię z komputerem, a następnie partię z wszystkimi chętnymi którzy odważą się stanąć w szranki w tzw. "symultanie" (jeden przeciwko grupie). A wszystko w stylu popularyzacji gry w szachy i pod patronatem honorowym pana Grzegorza Watychy Burmistrza Miasta Nowy Targ.  A druga inicjatywa 4 grudnia (niedziela) o godz. 11.00 to znana już od 2005 roku, przygotowywana co roku przez zespół aktorski "znanych osób z Nowego Targu", nowa bajka dla najmłodszych i nie tylko. W tym roku pod reżyserią Rafała Jędrzejczyka, aktora Starego Teatru w Krakowie, przygotowaliśmy bajkę "Mikołaj jest na świecie" - wstęp to możliwość zakupu paczki dla dzieci z rodzin potrzebujących wsparcia.
Jako prezent na Mikołaja można potraktować także koncert Zespołu TSA w dniu 4 grudnia (niedziela) godz. 19.00 na sali widowiskowej MOK, a także wcześniejszych gości muzycznych Zespołów 1One i Post Profession grających już od godz. 17.00. Bilet na całość to 45zł. W klimacie Bożonarodzeniowym polecamy z kolei Jarmark Bożonarodzeniowy, XIV Małopolski Konkurs Kolęd, Pastorałek i Pieśni Zimowych, występ Chóru "Gorce" oraz Miejską Wigilię.
Jarmark potrwa na Rynku w Nowym Targu w dniach 6 - 23 grudnia, gdzie będą czekać na Państwa stoiska handlowe i rękodzielnicze oraz imprezy okolicznościowe (spotkania, koncerty, występy).
Z kolei Konkurs organizowany przez Gimnazjum nr 1 w Nowym Targu odbędzie się w dniu 15 grudnia (piątek) w MOKu i jak sama nazwa wskazuje, będzie to rywalizacja muzyczna uczniów, ale oczywiście w pozytywnej atmosferze nadchodzących świąt.
Z kolei na miejską Wigilię zapraszamy w dniu 18 grudnia (niedziela) o godz. 18.00 na nowotarski Rynek, gdzie Związek Podhalan oddział Nowy Targ przygotował dla Państwa program artystyczny i rodzinną atmosferę świąteczną.
Kolędowo będzie podczas Koncertu Chóru "Gorce" to już 29 grudnia (czwartek) o godz. 17.00 w MOK-u. Wstęp wolny na wszystkie te inicjatywy. W grudniu polecamy także promocję książki Łukasza Wiatera pt. „Ks. Jan Góralik kapłan społecznik męczennik", która odbędzie się 2 grudnia (piątek) o godz. 17.00 w Muzeum Podhalańskim, Ratusz Rynek 1. Wstęp wolny, a patronat honorowy objął Edward Siarka Poseł na Sejm RP.
Warto także odwiedzić MOK podczas Benefisu pana Józefa Staszla 22 grudnia (czwartek) o godz. 18.00, wstęp wolny. To wyjątkowa okazja na podziękowanie i powspominanie działalności naszego Beneficjenta, jakże zasłużonego dla rozwoju folkloru.

BĘDĘ TAM:
Przeczytano: 697