Koncert "Folklorystyczne Harce"

Wydarzenie archiwalne
Piątek, 12 luty 2016 17:00 WOLNY
Adres:

al. Tysiąclecia 37, Nowy Targ

Mali Śwarni ,Miejski Ośrodek Kultury oraz zespół tańca ludowego „Leszczyniacy" Państwowej Szkoły Muzycznej im.Rodziny Wiłkomirskich w Świdniku

zapraszają na koncert FOLKLORYSTYCZNE HARCE w dniu 12 lutego (piątek) o godz.17.00 na sali widowiskowej. Wstęp wolny

Zespół Tańca Ludowego "Leszczyniacy" Państwowej Szkoły Muzycznej im. Rodziny Wiłkomirskich w Świdniku powstał w 1984 roku. Założycielem, kierownikiem artystycznym i choreografem jest mgr Lech Leszczyński. Kierownikiem muzycznym i wokalnym jest mgr Beata Leszczyńska.

Głównym celem działalności jest roztańczenie i rozśpiewanie dzieci i młodzieży oraz uwrażliwienie ich na piękno muzyki, słowa, ruchu i gestu. Zespół liczy około 140 osób, a dotychczas tańczyło w nim juz ponad 500 osób.

Zespół ma piękne, barwne i bogate stroje z różnych regionów naszego kraju. W swoim repertuarze posiada pieśni, melodie, tańce regionalne z regionu i makroregionu lubelskiego - lubelskie i biłgorajskie, z innych regionów (rzeszowskie, sądeckie, śląskie, orawskie, kaszubskie, kurpiowskie, opoczyńskie) jak również narodowe (Krakowiak, Mazur, Polonez, Kujawiak, Oberek).

Tancerzom towarzyszy znakomita dziecięca kapela, która w 1994 roku biorąc udział w "Scenie Amatora" zdobyła specjalne wyróżnienie oraz nagrodę.

Zespół wielokrotnie koncertował na terenie Świdnika, Lublina, województwa lubelskiego oraz poza jego granicami. Koncertował w 20 krajach na 4 kontynentach. Brał udział w rejonowych i wojewódzkich przeglądach Szkolnych Zespołów Artystycznych zdobywając wielokrotnie Puchar Kuratora Oświaty, brał udział w Międzynarodowych Spotkaniach Folklorystycznych w Lublinie, których był współorganizatorem, dał szereg koncertów na cele dobroczynne, m.in. dla dzieci specjalnej troski, "Dzieci Dzieciom", "Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę", koncerty organizowane przez Unesco-Unicef oraz Kapitułę Orderu Uśmiechu.

BĘDĘ TAM:
Przeczytano: 940