Kulturalna Stolica Podhala - Spektakl "Jeden dzień"

Wydarzenie archiwalne
Niedziela, 20 wrzesień 2015 09:00 WOLNY
Adres:

34-400 Nowy Targ

Aleja Tysiąclecia 37

 

Miejski Ośrodek Kultury

Sala widowiskowa 

Kulturalna Stolica Podhala  zaprasza do udziału w obchodach upamiętniających rocznicę wybuchu II Wojny Światowej ,które w słoneczny wtorek ,zainaugurujemy Mszą Św. w kościele pw. Św.Katarzyny, po uroczystościach na Placu Kombatantów zapraszamy do Ratusza Miejskiego na wykład Uzbrojenie Wojska Polskiego we wrześniu 1939 roku oraz prezentację broni z okresu II Wojny Światowej używanej w walkach na Podhalu - prowadzi Adam Jachymiak mjr rez. Straży Granicznej .

Na koncert jazzowy miast partnerskich Nowy Targ, Kieżmark, Evry i Radevormwald ramach programu Town Twinning zaprasza Urząd Miasta Nowego Targu w dniu 6 września do sali widowiskowej MOK.

We wrześniu kolejne, 24 urodziny świętować będzie Galeria Sztuki BWA Jatki oprócz otwarcia wystawy „Prezentacje Nowotarskie" zaplanowany został z tej okazji w PSM w Nowym Targu.

26 września pokażemy na scenie MOK spektakl komediowy Teatru Bagatela w reż. Henryka Jacka Schoena „Seks dla opornych „ (Sexy Laundry) autorstwa Michele Riml – jest ona  cieszącą się dużym uznaniem krytyków pisarką z Vancouver, Zadebiutowała mając 17 lat utworem Souvenirs, który zajął pierwsze miejsce w The BC Young Playwrights Search. Jest absolwentką Simon Fraser University w dziedzinie sztuk pięknych i performatywnych. "Sex dla opornych"  jest jej największym, także międzynarodowym przebojem. Wystawiany nie tylko w Kanadzie i USA, kroczy przez sceny: Polski, Niemiec, Litwy, Nowej Zelandii, Islandii, Meksyku i Czech.

Marcin Kobierski z grupą teatralną działającą przy parafii NSPJ zaprasza na spektakl „Jeden dzień" .W spektaklu  śledzić będziemy historie ludzi, którzy pracują w wielkim biurowcu, od pań sprzątających, po pracowników kancelarii prawnej. Całą historia rozgrywa się w ciągu jednego dnia, dnia który okaże się dla wielu bohaterów punktem zwrotnym w życiu, a  dla widzów stanie się trafnym materiałem do refleksji .

Serdecznie zapraszam Barbara Pachniowska,

Miejski Ośrodek Kultury w Nowym Targu

BĘDĘ TAM:
Przeczytano: 975