Kulturalna Stolica Podhala w październiku

Wydarzenie archiwalne
Sobota, 01 październik 2016 08:00
Adres:

Aleja Tysiąclecia 37, 34-400 Nowy Targ

Jak co miesiąc przygotowaliśmy dla Państwa propozycje imprez kulturalnych, które szczególnie polecamy w tym miesiącu w Nowym Targu.

Na początek wystawa „Srebrne Jatki czyli 25 Prezentacje Nowotarskie”, która jest do obejrzenia do 24 października w Galeria Sztuki BWA JATKI w Nowym Targu oddział MCK SOKÓŁ w Nowym Sączu (ul. Kościuszki 4). To wyjątkowa okazja spotkania z twórczością nowotarskich autorów na zbiorczej i jubileuszowej (Sto lat!) wystawie. Bilety 2zł i 1zł ulgowy.

Kontynuujemy cykl koncertów w ramach „Muzycznych Czwartków w Patio” w Miejskim Ośrodku Kultury w Nowym Targu (al. Tysiąclecia 37). Podczas kolejnych czwartków o godz. 19.00 do posłuchania: 6 października przebojowa Beata „Beti” Bełtowska; 13 października muzyka żydowska z zespołem Anashim; 20 października tradycyjne amerykańskie pieśni z przełomu XIX/XX wieku i Willy Blake; oraz 27 października muzyczne spotkanie kultury polskiej i meksykańskiej z CorNaturą – Sylwia Basta „Silvana” i Samael F.F. Rodriguez. Zapewniamy róźnorodne style muzyczne, bezpośredni konktakt z muzykami (patio lub w razie niepogody scena MOK) i przystępną cenę biletów 20zł i 10zł ulgowy. W cenie poczęstunek od Karcmy u Borzanka.

Październik to też miesiąc w który wspominamy świętego Jana Pawła II – Muzeum Podhalańskie (Rynek, Ratusz) w dniach 10 – 14 października (poniedziałek – piątek) zaprasza na cykl "Nasz Święty - tydzień pamięci o Janie Pawle II". W programie zwiedzanie wystawy "Święty Jan Paweł II - miasto Nowy Targ. Przeszłość i obecność" połączone z projekcją filmów "Liczę na Was" oraz "Dobry Święty" dla osób indywidualnych i grup szkolnych. Grupy szkolne prosimy o rezerwacja terminu: tel. 18 266 77 76, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.. Ceny biletów 4 zł i 2,50 zł ulgowy.

Wszyscy zainteresowani historią naszego Miasta nie mogą przegapić 11 października (wtorek) o 18.00 na Sali widowiskowej MOK spotkania z Panią Barbarą Słuszkiewicz i promocji książki „Dzieje Rynku w Nowym Targu. Zabudowa, mieszkańcy i użytkownicy (1719-1945)”. To często prawdziwe perełki opowiadające o losach gości, mieszkańców nowotarskiego Rynku, czy samych kamieniczek. Wstęp wolny.

Tym którym jest bliska lub chcą poznać kulturę żydowską polecamy wernisaż wystawy „Chasydzi w Leżajsku” w dniu 13 października (czwartek) o godz. 18.00 w holu MOK. Autorzy Jacek Chrzanowski, Artur Jankowski i Sebastian Mikita zaprezentują fotograficzne spojrzenie ze spotkań w rocznicę śmierci Elimelecha Weissbluma w tytułowym Leżajsku. Wstęp wolny.

At least but not last dwa wydarzenia na Sali widowiskowej MOK, a dotyczące tego co najważniejsze czyli zdrowia. 18 października (wtorek) w godz. 10.30 – 15.00 V Kampania profilaktyki raka piersi w Nowym Targu. Stowarzyszenie Podhalańskie Amazonki przygotowało bogaty program z eventem w wykonaniu młodzieży z Gimnazjum nr 1 im. T. Kościuszki w Nowym Targu, ogłoszeniem wyniku konkursu na hasło kampanii profilaktyki raka piersi czy rozdaniem zaproszeń na bezpłatne badanie usg piersi. Z kolei 30 października (niedziela) zagramy koncert wraz z Fundacją im. Adama Worwy dla Kubusia podopiecznego Fundacji. Liczymy na Państwa obecność, serce i wsparcie.

BĘDĘ TAM:
Przeczytano: 1233