Listopadowa Kulturalna Stolica Podhala

Wydarzenie archiwalne
Piątek, 04 listopad 2016 17:00
Adres:

Aleja Tysiąclecia 37, 34-400 Nowy Targ

Tym razem dla Państwa listopadowa propozycia imprez kulturalnych, które szczególnie polecamy – będzie wspomnieniowo, ale nie tylko.

Już 4 listopada (piątek) o godz. 17.00 zapraszamy do Galerii sztuki BWA Jatki (ul. Kościuszki 4) na otwarcie wystawy malarstwa Wacława Jagielskiego pt. „Być bliżej ciebie chcę". To artysta z Dolnego Śląska, którego obrazy można spotkać w najdalszych zakątkach świata w muzeach i zbiorach prywatnych. Tym razem w Nowym Targu, wstęp wolny.

Nie mogliśmy zapomnieć o kolejnej rocznicy Obchodów Święta Niepodległości. Najpierw 10 listopada (czwartek) o godz. 15.00 otwarcie i poświęcenie Kwatery Żołnierzy Legionów Polskich (nowotarski cmentarz) a potem o 17.00 w MOK (al. Tysiąclecia 37) Uroczysta Akademia. Kolejnego dnia 11 listopada (piątek) o godz. 10.30 Msza Święta w intencji Ojczyzny (Kościół NSPJ), przemarsz pod Ratusz, występy Orkiestry Miejskiej, Chóru UTW i wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych, a następnie otwarcie wystawy "Śpij kolego w ciemnym grobie, niech się Polska przyśni Tobie". 
W imieniu Chóru „Gorce" zapraszamy na Benefis Pani Janiny Glińskiej w dniu 12 listopada (sobota) godz. 17.00 na Sali widowiskowej MOK (al. Tysiąclecia 37), wstęp wolny. To wieloletnia dyrygent Chóru od września 1997 r. do października 2014r., absolwentka Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Kielcach, w-ce dyr. (w latach 1968-2002) Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. w Nowym Targu, współzałożycielka Chóru Nauczycielskiego w 1965 r. Nie zabraknie wspomnień i oczywiście występu chórzystów.

W dniach 15 - 17 listopada (wtorek - czwartek) zapraszamy na "Brasil, Brasil - spotkania z kulturą brazylijską" do MOK w Nowym Targu (al. Tysiąclecia 37). Będzie z nami Kuba Abramowicz fotograf i podróżnik, a także Jarosław Jeździkowski tłumacz i wydawca. Nie zabraknie brazylijskiego poczęstunku i bezalkoholowej Ipanemy. Będą oczywiście filmy ("Śmietnisko", "Elitarni", "Sól ziemi" oraz animacje brazylijskie) i wprowadzenia filmowe Oli Sadowicz, a także książki od naszych parterów do rozlosowania dla Państwa. Spotkania z gośćmi we wtorek i środę o godz. 18.00 wstęp wolny, a pokazy filmowe codziennie o 19.45, bilet 5zł.

Także 17 listopada (czwartek), ale nieco wcześnie o godz. 17.00 zapraszamy do Muzeum Podhalańskiego (Rynek, Ratusz 1) na kolejny Wykład Marka Fryźlewicza z cyklu "Nowy Targ-moje miasto. Galeria Nowotarżan". Tym razem będzie listopadowo pt. "Nowotarscy legioniści: Wiktor Gutowski – artysta, pedagog i Jerzy Michał Łucki – pierwszy nowotarski olimpijczyk, żołnierz". Wstęp wolny.

Pamiętamy o melomanach, których zapraszamy na trzy wydarzenia. Najpierw 17 listopada (czwartek) o godz. 18.00 do Państwowej Szkoły Muzycznej w Nowym Targu do sali koncertowej im. Józefa Edmunda Titza (ul. Parkowa 12) na koncert w ramach cyklu Młoda Podhalańska Filharmonia. Wdzięczny i jakże trafny tytuł koncertu "Jesienne Melancholie", wstęp wolny. Później 20 listopada (niedziela) o godz. 16.00 w ramach Wieczoru Cecyliańskiego do MOKu (al. Tysiąclecia 37) na koncert do sali widowiskowej zaprasza Chór „Echo Gorczańskie". A na koniec w dniu 27 listopada (niedziela) o godz. 14.00 – 18.00 także do MOKu wraz z Parafią Św. Jana Pawał II w Nowym Targu na koncert Laureatów XXVII Archidiecezjalnego Przeglądu Piosenki Religijnej na Podhalu SAKROSONG 2016. Zdecydowanie warto tak muzycznie spędzić czas. Wstęp wolny – odbiór wejściówek.

Okrągło i wspomnieniowo będzie także 25 listopada (piątek) o godz. 16.00 w MOKu (al. Tysiąclecia 37) na otwarciu wystawy 40. Konkursu Amatorskiej Plastycznej "40 lat minęło". To konkurs który zauważył i wyróżnił bardzo wielu artystów amatorów. Otwarcie wystawy uświetni występ Zespołu Regionalnego "Hyrni", a w to popołunie także konferencja naukowa "Amator, miłośnik czy dyletant". Wstęp wolny.

BĘDĘ TAM:
Przeczytano: 726