MAŁOPOLSKI FESTIWAL SMAKU SMAK KONTROLOWANY

Wydarzenie archiwalne
Niedziela, 01 październik 2017 12:00
Adres:

Rynek, Nowy Targ

Piąta odsłona Małopolskiego Festiwalu Smaku pod hasłem „Smak Kontrolowany" w Nowym Targu to ostatnia szansa, aby tej jesieni rozsmakować się w regionalnych małopolskich specjałach i wyśmienitych daniach przyrządzonych na bazie regionalnych produktów. Na wszystkich, którzy w najbliższą niedzielę, 1 października, odwiedzą nowotarski rynek będzie czekać moc kulinarnych wrażeń i atrakcji. W programie: pokazy najlepszych szefów kuchni, degustacje, zabawy, konkursy z nagrodami i kino plenerowe. Start imprezy punktualnie o 12.00.

Specjały regionalnej kuchni wprost z food trucków, grill serwujący potrawy z lokalnych mięs i wędlin oraz kawiarenka retro z bogatą ofertą deserów i lemoniad przygotowanych na bazie wód mineralnych z małopolskich źródeł, to tylko część powodów, dla których warto odwiedzić nowotarski rynek w niedzielne popołudnie. Miłośnicy regionalnych smaków będą mogli zakupić aromatyczne miody, świeże wędliny, puszyste pierogi, chrupiące pieczywo, świeżo tłoczone soki i wiele innych małopolskich specjałów.

- Tegoroczna odsłona Festiwalu to sentymentalna podróż do czasów PRL-u i niepowtarzalna okazja, by nieco starszym przywołać obrazy i smaki dzieciństwa, a tym nieco młodszym - przybliżyć klimat czasów młodości ich rodziców i dziadków. Z pewnością nie zabraknie pysznych smakołyków, które zaspokoją nawet najbardziej wymagające podniebienia – zachęca do udziału marszałek Jacek Krupa.

Nowoczesne wariacje kulinarne na temat tradycyjnych dań przygotują dwaj znani i utalentowani kucharze: Michał Henzel i Rafał Jurkiewicz. Nad całością będzie czuwał Adam Chrząstowski - ambasador wydarzenia, jeden z najlepszych szefów kuchni w Polsce oraz Jacek Szklarek - ekspert żywieniowy i założyciel polskiego Slow Foodu.

O dobrą atmosferę i zdrową rywalizację na festiwalu zadbają blogerzy kulinarni – autorka bloga „Ostra na słodko", znana z polskiej edycji Master Chefa - Sylwia Ładyga oraz dziennikarz związany 
z magazynem KUKBUK i Radiem Kraków, „Krakowski Makaroniarz" Bartek Kieżun. To oni zaangażują uczestników do wspólnej zabawy i poprowadzą konkursy kulinarne. Każdy, kto odwiedzi festiwal będzie mógł wziąć udział w rodzinnym karaoke oraz quizach z atrakcyjnymi nagrodami. Nie zabraknie także atrakcji dla tych bardziej aktywnych, którzy nadmiar swojej energii będę mogli zamienić 
w pyszny i zdrowy koktajl stworzony przy pomocy blenderbike'a.

Najmłodsi w specjalnej strefie zabaw poznają gry, w które bawili się ich rodzice, m.in. zagrają w klasy, w gumę, zakręcą hula-hop, porysują po prawdziwej szkolnej, kredowej tablicy i obejrzą kultowe polskie kreskówki. Pozytywne emocje i wrażenia będzie można uwiecznić na zdjęciach z fotobudki.

Na zakończenie, ok. 19.30 w kinie plenerowym zaplanowano projekcję kultowej polskiej komedii Juliusza Machulskiego pt. „Seksmisja".

WIĘCEJ

BĘDĘ TAM:
Przeczytano: 1142