Noworoczny koncert kolęd

Wydarzenie archiwalne
Niedziela, 01 styczeń 2017 18:00 50 zł
Adres:

al. Tysiąclecia 37, Nowy Targ

Telefon:

18 266 21 32

e-mail:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Kulturalnie, muzycznie, nietuzinkowo, radośnie, klasycznie, pięknie...tak możesz spędzić (lub komuś sprezentować) Nowy Rok w MOKu. Już dziś zapraszamy 1 stycznia (niedziela) o godz. 18.00 na koncert „Noworoczny koncert kolęd" w wykonaniu Krakowskiej Sceny Piosenki: Andrzeja Lichosyta, Wiktorii Węgrzyn oraz Silesian Art Collective pod batutą Mateusza Walacha. Bilety: 50zł. Rezerwacje: Sekretariat MOK, al. Tysiąclecia 37, tel. 18 266 21 32, email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript..

Krakowska Scena Piosenki zrzeszająca krakowskich artystów: aktorów, wokalistów i muzyków to projekt mający na celu promocje piosenki jako gatunku artystycznego na najwyższym poziomie.
Efektem tego, są koncerty i spektakle muzyczne. Artyści wystąpili już w Nowym targu w trakcie 6 Nocy Muzeów i obchodów Jubileuszu 670-lecia Miasta Nowy Targ.

Andrzej Lichosyt, aktor scen muzycznych, baryton. Absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie śpiewu profesora Ryszarda Karczykowskiego. Uzyskał także tytuł aktora szkoląc warsztat w gdyńskim PSWA im. D. Baduszkowej. Debiutował na deskach Teatru Muzycznego w Gdyni. Pracował z takimi reżyserami jak m. in. Jerzy Gruza, Jan Szurmiej, Maciej Wojtyszko, Jacek Bończyk. Śpiewał w prestiżowych salach w kraju i za granicą m.in. w Szwajcarii, Niemczech, Austrii. Współpracował także z Teatrem Miejskim w Gdyni kreując role w spektaklach Edith Piaf i Zorba. Debiut operowy – partia Garibalda w operze Rodelinda G.Haendla pod dyr. Paula Esswooda. W czerwcu 2014 r. w Operze Krakowskiej śpiewał partię Hrabiego Almavivy w Weselu FigaraW. A. Mozarta pod dyr. Jacka Delekty i reż. Laco Adamika (rola dyplomowa).W swoim repertuarze ma zarówno arie operowe i operetkowe ale także songi musicalowe czy piosenki aktorskie i kabaretowe. Współpracuje z Andrzejem Zaryckim, wykonując recitale piosenki literackiej, złożone z kompozycji specjalnie dla niego napisanych. Współpracuje również z Polskim Radiem. Obecnie pracuje w Teatrze Rozrywki w Chorzowie. Można go zobaczyć w takich spektaklach jak m. In. Skrzypek na Dachu, Jesus Christ Superstar, Pamiętnik znaleziony w Saragossie, Billy Eliot czy Młody Frankenstin w reż. Jacka Bończyka.

Wiktoria Węgrzyn, aktorka i wokalistka. Absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie. Na stałe związana z Teatrem Ludowym w Krakowie, gdzie debiutowała tytułową rolą Amy Winehouse w spektaklu Amy. Klub 27 w reż. Piotra Siekluckiego. Laureatka wielu festiwali, wtem zdobywczyni Grand Prix na Festiwalu Piosenek Andrzeja Zauchy 2014. Można podziwiać ją na wielu scenach teatralnych i estradowych. Współpracuje z Teatrem Muzycznym w Gliwicach i także z Teatrem Polskim w Bielsku Białej gdzie gra w spektaklu Sześć wcieleń Jana Piszczyka w reż. Wojciecha Kościelniaka, czy farsie Boeing, Boeing. Współpracuje również z Krakowską Operą Kameralną.

Mateusz Walach, dyrygent, aranżer założyciel Silesian Art. Collective. Absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach na wydziale dyrygentury symfoniczno–operowej oraz na wydziale Jazzu i Muzyki Estradowej w klasie kompozycji. Kompozycje kontynuuje na studiach doktoranckich w macierzystej Akademii. Jest laureatem wielu konkursów muzycznych. W 2010 roku założył i od tego czasu prowadzi swoją Orkiestrę Kameralną Silesian Art Collective. Współpracował także z Grażyną Brodzińską, Andrzejem Piasecznym, Marcinem Wyrostkiem, Łukaszem Zagrobelnym, zespołem Bracia, Ewą Urygą, Kayah. Obecnie dyrygent w Teatrze Rozrywki w Chorzowie. Kierownik muzyczny projektów i koncertów Andrzeja Lichosyta i Wiktorii Węgrzyn.

BĘDĘ TAM:
Przeczytano: 1310