Paluszek w Nowym Targu, czyli Teatr za złotówkę powraca

Wydarzenie archiwalne
Piątek, 09 październik 2015 04:00 1 zł
Adres:

34-400 Nowy Targ

Aleja Tysiąclecia 37

Miejski Ośrodek Kultury

Telefon:

18 266 21 32

e-mail:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

W dniu 9 października (piątek) o godz. 9.00 i 11.00 zapraszamy na spektakl teatralny „Paluszek" w wykonaniu Teatru Chrząszcz w trzcinie. Spektakl pokazujemy w ramach akcji „Teatr za złotówkę", zatem bilet to koszt jedynie 1zł od osoby (dzieci oraz opiekunowie). Zapraszamy zespoły przedszkolne oraz szkoły klasy I –III. Rezerwacje: Sekretariat MOK, al. Tysiąclecia 37, tel. 18 266 21 32, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.. UWAGA: ILOŚĆ MIEJSC OGRANICZONA do 50 miejsc z jednej szkoły bądź przedszkola.

Spektakl opowiada na nowo historię o Tomciu Paluszku. Aktorzy z codziennych przedmiotów tworzą na oczach widza ogród i sadzą w nim warzywa. Zastanawiają się, co będzie jak posadzą palec - czy wyrośnie z niego dzieciątko? Tak powstaje Paluszek, mały chłopiec, któremu "rodzice" wymyślają kolejne przygody: musi uratować wielką dżdżownicę przed złym ptaszyskiem, później rozweselić smutną księżniczkę zamkniętą w zamku, skarb królewski uchronić przed złodziejem... Przedstawienie grane jest wewnątrz konstrukcji w formie sześcianu o wymiarach 2 m (wysokość) x 2,5 m (szerokość i głębokość), którego wnętrze przechodzi kolejne metamorfozy, sprytnie balansując między planem małym i dużym. Ważnym elementem przedstawienia jest też muzyka i taniec - aktorzy śpiewają na żywo i tańczą. W spektaklu występują zarówno aktorzy, jak i lalki.
"Paluszek" świetnie wpisuje się w nurt uprawiania ekologicznych ogródków i zdrowego stylu życia, formalnie natomiast porusza zagadnienie równowagi - stąd elementy balansu, akrobatyki, cyrkowych występów.

Czas trwania: 50 min.
Reżyseria: Cezary Skrocki
Muzyka: Rafał "Piętaszek" Nowak z zespołu InoRos.
Scenografia: Marta Skrocka
Występują: Aneta Gierat, Cezary Skrocki

BĘDĘ TAM:
Przeczytano: 938