Spektakl wielkanocny "Trzy dni"

Wydarzenie archiwalne
Czwartek, 31 marzec 2016 18:00 WOLNY
Adres:

Nowy Targ

W dniu 31 marca  (czwartek) o godz 18.00 zapraszamy na Spektakl wielkanocny "Trzy dni" w wykonaniu grupy teatralnej "Perełki Marysi". Wstęp wolny. Autorem tekstu jest Alicja Sokołowska, całość wyreżyserowała Maria Sokołowska. Światło, dźwięk, muzyka na żywo, śpiew to kolejne elementy, dzięki którym Perełkowy występ tak mocno wpływa na emocje i przeżycia widzów.  W spektaklu biorą udział mieszkańcy Chabówki, Skawy, Rabki-Zdroju oraz liczny chór złożony z grupy teatralnej, członkiń Cantantes Angelicus, zespołu Rodzinka. Ave z Gimnazjum św. Rodziny w Rabce-Zdroju pod batutą Kingi Brandys-Wójciak. Chórowi akompaniuje zespół Nice Music pod kierownictwem Grzegorza Klimczaka.

Sztuka nietypowa, bo ukazana z perspektywy kobiet, których losy związane były z postacią Chrystusa. Widzimy zatem Maryję, Matkę Jezusa, która jako jedyna wiedziała, że Jej Syn po trzech dniach zmartwychwstanie; Marię Magdalenę, która z wielkim trudem znosiła stratę swojego Mistrza; naszym oczom ukazują się kobiety dobrze znane nam z kart Pisma Świętego – cudownie uzdrowione, nawrócone, również te, którym czyny z przeszłości zostają wybaczone, te, które zawdzięczają Jezusowi osobiste szczęście. Dostrzegamy także Klaudię, żonę Piłata, wizjonerkę, która próbuje przestrzec męża przed wydaniem wyroku na niewinnego Jezusa. Obok kobiecej plejady widzimy Judasza, który w rozpaczy, tuż przed swoja śmiercią, rozmawia z szatanem. Jest również rzymski żołnierz, który kpi sobie bezlitośnie z czynu Judasza, a także sługa Piłata należący do grona wyznawców Chrystusa.

Perełki Marysi - grupa teatralna

Grupa Teatralna Perełki Marysi" z Chabówki powstała w 2007 roku z inicjatywy Marii Sokołowskiej – reżyserki, opiekunki i dobrego ducha zespołu w jednym. Choć nazwa może być trochę myląca, w skład zespołu wchodzą OSOBY DOROSŁE. Spora rozpiętość wiekowa, różne zawody i zainteresowania członków grupy nie przeszkadzają w przygotowywaniu rozmaitych form teatralnych. Rodzinna atmosfera i pasja tworzenia czegoś dobrego, a także osobisty rozwój każdej osoby w zespole dostrzegalne są podczas każdego z przedstawień. Najczęściej grupa podejmuje tematykę religijną, jednak nieobce są jej scenki komediowe, a także muzyczne. Działania Perełek Marysi mają charakter charytatywny, bo jak sami mówią: „Zawsze znajdzie się ktoś, kto potrzebuje pomocy".  Dzięki przychylności ks. kanonika Pawła Skowrona próby teatru odbywają się  w sali pod kościołem pw. Św. Brata Alberta w Chabówce.  Grupa korzysta głównie ze sztuk pisanych w całości dla niej, wraz z opracowaniem muzycznym, a także sama szyje stroje oraz buduje dekoracje. Współpracująca ze Stowarzyszeniem Alternatywa Chabówka grupa ma na swoim koncie wiele przedstawień, a także nagraną płytę z kolędami, na której znajdują się utwory napisane specjalnie dla grupy ("Dobra nowina" - Perełki Marysi).

BĘDĘ TAM:
Przeczytano: 740