Zielony szlak turystyczny na Turbacz

Adres:

Nowy Targ

Szlak zielony jest bardzo pięknym pod względem widokowym szlakiem turystycznym. Jest to także najkrótsza droga na Turbacz prowadząca z okolic Nowego Targu.

Jedynym problemem może być to, że najkrótsza nie znaczy najłatwiejsza, z tego też względu zielony szlak na Turbacz jest szlakiem ogromnie męczącym. Rozpoczynamy naszą wędrówkę od dzielnicy Kowaniec skąd kierujemy się na Długą Polanę, gdzie między innymi znajduje się stacja narciarska. Następnie musimy obrać kierunek na polanę Upłaz, która znajduje się na wysokości 1260 do 1350 metrów n. p.m. Do lat 60 ubiegłego wieku, była ona własnością prywatną. Została ona jednak wykupiona od górali przez Tatrzański Park Narodowy. Gdy już dojdziemy do polany Upłaz, będziemy musieli kierować się na jeszcze jedną polanę, a mianowicie Sralówki. Polana ta jest świetnym miejscem widokowym. Naprawdę może zachwycić turystów krajobrazem. Z polany Sralówki idziemy dalej zielonym szlakiem i docieramy do polany Długie Młaki. Z niej pozostaje nam tylko kierować się na Turbacz, gdzie znajduje się schronisko PTTK. Szlaków zielonych prowadzących na Turbacz jest kilka. Jednak ten opisany powyżej poprowadzi nas na schronisko na Turbaczu najszybciej jeśli rozpoczniemy wędrówkę z Nowego Targu. Turbacz jest najwyższym szczytem Gorców, który warto odwiedzić. Pod szczytem jest zlokalizowane schronisko więc można spokojnie w nim przenocować i posilić się, jeśli będzie taka potrzeba. Co warto wiedzieć, droga ze schroniska na szczyt nie powinna zająć więcej jak około 10 minut. Szkoda więc nie zobaczyć szczytu Turbacz skoro jest tak blisko. Wszyscy ci, którzy przyjeżdżają na urlop do Nowego Targu i okolic, powinni wybrać się w góry, aby móc podziwiać przepiękne krajobrazy. Jeśli tylko pragniesz to zrobić, to zielony szlak na Turbacz jest jak najbardziej słusznym wyborem.

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 1128