Oborniki Śląskie

Oborniki Śląskie

Oborniki Śląskie – gmina miejsko-wiejska w województwie dolnośląskim, w powiecie trzebnickim. W latach 1975-1998 gmina położona była w województwie wrocławskim. Siedziba gminy to Oborniki Śląskie. W 2013 na terenie gminy oddano do użytku wielofunkcyjne lądowisko Golędzinów.

Oborniki Śląskie  – miasto w północno-wschodniej części województwa dolnośląskiego, w powiecie trzebnickim. Położone jest na skrzyżowaniu dróg wojewódzkich nr 340 i nr 342, 23 km od centrum Wrocławia i 10 km od Trzebnicy. Siedziba gminy miejsko-wiejskiej Oborniki Śląskie. Historycznie leży na Dolnym Śląsku. W latach 1975-1998 miasto administracyjnie należało do woj. wrocławskiego.

Miasto Oborniki Śląskie położone jest na trasie kolejowej Wrocław-Poznań. Willowa, niegdyś uzdrowiskowa, malowniczo usytuowana na południowych stokach "Gór Kocich" (Wał Trzebnicki) miejscowość do dziś posiada charakter rozległego parku. To zacisze zwane przed laty "zielonymi płucami Wrocławia" do dziś przyciąga ludzi swoim spokojem, charakteryzującym polskie miasteczka, powiązanym z wysoko rozwiniętym zapleczem handlowo-usługowym i komunikacyjnym. Między innymi autobusy, minibusy i pociągi zapewniają komfort poruszania się po gminie i dojazd do Wrocławia.

Zobacz ciekawe atrakcje i polecane miejsca warte odwiedzenia. Pomysły na urlop, wakacje w gminie oraz miejscowościach: