Bike Atelier MTB Maraton

Wydarzenie archiwalne
Niedziela, 25 czerwiec 2017 08:00
Adres:

Park Rekreacyjno-Krajobrazowy "Silver Park", ul. Głowackiego, Olkusz

25.06.2017 r. Olkusz ugości uczestników Bike Atelier MTB Maratonu. Jest to wyścig kolarstwa górskiego, trzeci rok z rzędu organizowany przez Stowarzyszenie Promocji Kolarstwa PRO Rower i FHU Rower Serwis Dariusz Leśniewski.

Po raz pierwszy zawodnicy i zawodniczki będą mieli okazję rywalizować w Olkuszu. Będzie to czwarty wyścig w całym cyklu i odbędzie się na początku wakacji, w niedzielę 25 czerwca. Maraton wystartuje z Silver Parku, przy ul. Głowackiego.

– Bike Atelier MTB Maraton rozwija się bardzo szybko. Dwa lata temu, gdy rozpoczęliśmy organizację cyklu, przeprowadziliśmy cztery imprezy. Potem doszły dwie kolejne, a w tym roku ponownie dodaliśmy dwa wyścigi. Zawodnicy coraz chętniej do nas przyjeżdżają, a my chcemy dotrzeć do jak największego grona miłośników rowerowej rywalizacji i aktywnego trybu życia. Nasi uczestnicy często podkreślają, że jest zbyt mało wyścigów MTB z prawdziwego zdarzenia i cieszymy się, że udało się nam wypełnić tę niszę – mówi Anna Bara organizator Bike Atelier MTB Maraton.

Inauguracja tegorocznego cyklu zawodów miała miejsce 23 kwietnia w Dąbrowie Górniczej. Pozostałe wyścigi odbywają się w Rybniku, Gliwicach, Olkuszu, Jastrzębiu-Zdroju, Psarach i Żarkach-Niegowie-Janowie. Cykl zostanie podsumowany 30 września, startem w Ustroniu.

Bike Atelier MTB Maraton to propozycja rodzinnej rywalizacji, bez ograniczeń wiekowych. Organizatorzy przewidzieli trasy dla fanów ścigania w najtrudniejszych warunkach, jak i wyścig dla dzieci. Dodatkową atrakcją będzie miasteczko maratonowe z prezentacjami sprzętu, stoiskami sponsorów, częścią gastronomiczną, strefą dla dzieci, a także z konkursami i innymi atrakcjami.

Zapisy na wszystkie 8 wyścigów już ruszyły za pośrednictwem strony bikeateliermaraton.pl. Tam też znajdują się szczegóły dotyczące imprez. Podobnie jak w poprzednich latach do wyboru będą dwie trasy – dłuższa PRO i krótsza HOBBY. W przypadku tej drugiej przewidziano też rywalizację rodzinną (FAMILY), dla zawodników do 16 lat w towarzystwie opiekunów. Także najmłodsi adepci rowerowej jazdy będą mogli spróbować swoich sił, rywalizując na krótkim dystansie, dopasowanym do wieku (od 200 m do 5 km).

Nieważne, czy jesteś doświadczonym kolarzem, czy dopiero zaczynasz swoją przygodę z rowerem – warto pojawić się na starcie i spróbować swoich sił.

BĘDĘ TAM:
Przeczytano: 865