XIII Rodzinny Rajd po Olkuskich Szlakach Rowerowych oraz Marsz Nordic Walking

Wydarzenie archiwalne
Niedziela, 25 wrzesień 2016 11:00 WOLNY
Adres:

Park Rekreacyjno-Krajobrazowy "Silver Park" przy ul. Głowackiego w Olkuszu.

Telefon:

326494488

e-mail:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

25.09 o godz. 11:00 Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olkuszu zaprasza na XIIIRodzinny Rajd po Olkuskich Szlakach Rowerowych oraz Marsz Nordic Walking. Uczestnicy spotkają się na terenie Parku Rekreacyjno-Krajobrazowego „Silver Park” przy ul. Głowackiego w Olkuszu.

Pasjonaci turystyki rowerowej pojadą ul. Głowackiego, krótkim odcinkiem ul. Długiej, następnie wzdłuż boiska sportowego „Pomorzany” w kierunku ul. Gwarków i ul. Pomorskiej. Trasa rajdu prowadzi dalej ścieżkami i duktami leśnymi w stronę Bolesławia, Hutek, Góry Dworowskiej i Sztolni Ponikowskiej. Następnie uczestnicy przejadą przez niebieski szlak turystyczny PTTK po czym powrócą ul. Ponikowską i ul. Długą do miejsca startu.

Po raz trzeci razem z rowerzystami wyruszą na swoją trasę miłośnicy marszu Nordic Walking. Ta forma rekreacji przeznaczona jest dla wszystkich lubiących ciekawie, przyjemnie, a zarazem aktywnie odpoczywać na świeżym powietrzu. Zapewniamy kije i opiekę doświadczonej instruktorki.

Udział w rajdzie jest bezpłatny, mogą w nim brać udział wszyscy chętni, którzy posiadają sprawny i przepisowo wyposażony rower. Dzieci, które nie ukończyły 10 lat biorą udział w rajdzie tylko z rodzicami i pod ich opieką. Osoby w wieku od 10 do 18 lat mogą uczestniczyć samodzielnie o ile posiadają podpisaną przez rodziców zgodę na udział w rajdzie oraz kartę rowerową. Wzór zgody rodziców oraz regulamin znajduje się poniżej. Wszyscy startują na własną odpowiedzialność i ubezpieczają się we własnym zakresie.

W celu sprawnej organizacji rajdu uczestnicy proszeni są o wcześniejsze zgłoszenia on-line, telefonicznie: 32 649 44 88, 784 647 871, sms 784 647 871 lub e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.. W dniu imprezy wszyscy muszą potwierdzić udział w rajdzie/marszu w biurze czynnym od godz. 10:00 do godz. 10:50.

Do udziału w rajdzie rowerowym zachęcamy całe rodziny, które będą mogły pokonać trasę liczącą około 13 km. Uczestnicy marszu Nordic Walking przejdą trasę 5-8 km. Zapraszamy do udziału w naszym rajdzie, który z pewnością zapewni wiele niezapomnianych chwil i pozytywnych emocji na zakończenie sezonu rowerowego 2016.

Współpraca: Metal Spec Salon Rowerowy Olkusz, ul. Górnicza 10 oraz Grupa Rowerowa Rower, lubię go!

BĘDĘ TAM:
Przeczytano: 989