XV Rodzinny Rajd Po Olkuskich Szlakach Rowerowych Oraz Marsz Nordic Walking

Wydarzenie archiwalne
Niedziela, 10 wrzesień 2017 11:00 WOLNY
Adres:

Park Rekreacyjno-Krajobrazowy Silver Park, ul. Głowackiego, Olkusz

Telefon:

32 649 44 88

e-mail:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

10 września o godz. 11:00 Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olkuszu zaprasza na XV Rodzinny Rajd po Olkuskich Szlakach Rowerowych oraz Marsz Nordic Walking. Tym razem rajd towarzyszy akcji Olkuskie Krajobrazy organizowanej w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa 2017 „Krajobraz dziedzictwa – dziedzictwo krajobrazu”.

Miłośników turystyki i historii zapraszamy do olkuskiego Parku Rekreacyjno – Krajobrazowego przy ul. Głowackiego już na godz. 10.00. Wtedy rozpocznie się oprowadzanie z przewodnikiem po terenie dawnej kopalni i skansenie maszyn górniczych, jaki znajduje się w „Silver Parku” (zbiórka na parkingu przy ul. Długiej).

O godzinie 11.00 z „Silver Parku” do zamku Rabsztyn wyruszą kolarze a chwilę po nich uczestnicy marszu nordic walking. Trasa (ok. 5,5 km) wiedzie czarnym szlakiem po polnych ścieżkach i częściowo ulicami: Głowackiego, Ogrodową, Malinową, Cegielnianą, Parcze oraz Podgrabie.

Po raz pierwszy start i meta rajdu nie pokrywają się. Zakończenie rajdu odbędzie się pod Chatą Kocjana, gdzie na uczestników oprócz tradycyjnego poczęstunku czeka cały szereg atrakcji. Warto wcześniej zapoznać się programem akcji Olkuskie Krajobrazy, aby przygotować się do udziału w licznych konkursach. Udział w rajdzie jaki i całej akcji Olkuskie Krajobrazy jest bezpłatny.

Szczegółowe informacje pod linkiem

Uczestnicy rajdu rowerowego muszą posiadać sprawny i przepisowo wyposażony rower. Dzieci, które nie ukończyły 10 lat biorą udział w rajdzie tylko z rodzicami i pod ich opieką. Osoby w wieku od 10 do 18 lat mogą uczestniczyć samodzielnie o ile posiadają podpisaną przez rodziców zgodę na udział w rajdzie oraz kartę rowerową. Wzór zgody rodziców oraz regulamin znajduje się poniżej. Wszyscy startują na własną odpowiedzialność i ubezpieczają się we własnym zakresie. Chętnym do wzięcia udziału w marszu nordic walking zapewniamy kije i opiekę doświadczonej instruktorki.

W celu sprawnej organizacji rajdu uczestnicy proszeni są o wcześniejsze zgłoszenia on-line, telefonicznie: 32 649 44 88, 784 647 871, sms 784 647 871 lub e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.. W dniu imprezy wszyscy muszą potwierdzić udział w rajdzie/marszu w biurze czynnym od godz. 9:00 do godz. 10:50.

Akcja Olkuskie Krajobrazy organizowana jest wspólnie przez UMiG, MOK i MOSiR w Olkuszu, a dodatkowo rajd wspierają: Metal Spec Salon Rowerowy Olkusz, ul. Górnicza 10 oraz Grupa Rowerowa Rower, lubię go!

Formularz zgłoszeniowy

Regulamin

Oświadczenie rodzica/opiekuna dla osób niepełnoletnich

Więcej o atrakcjach na stronie:

UMiG Olkusz

Europejskie Dni Dziedzictwa

BĘDĘ TAM:
Przeczytano: 472