Czerwony szlak rowerowy w Opatowie

Adres:

Opatów

Czerwony szlak rowerowy na terenie gminy Opatów cieszy się obecnie bardzo dużą popularnością, ponieważ podróżować takimi trasami mogą zarówno osoby młode, jak i dorosłe.

Wystarczy odpowiednio rozwinąć w sobie umiejętności jazdy na rowerze, a potem udać się na ciekawą wycieczkę rowerową po najciekawszych miejscach w gminie Opatów. Czerwony kolor oznacza tyle, iż trasa jest dość wymagająca pod kątem technicznym, dlatego podjazdów na pewno tam nie zabraknie, na co trzeba się wcześniej przygotować. Długość tego szlaku rowerowego wynosi 28 kilometrów i na jego pokonanie zaawansowanym osobom potrzeba około dwóch godzin czasu. Oczywiście należy do tego doliczyć czas poświęcony na zwiedzanie, dlatego warto na taką podróż zarezerwować sobie cały dzień. Trasa jest bardzo ciekawa zwłaszcza pod kątem widokowym, o czym może się przekonać każdy turysta. Większość dróg to drogi asfaltowe, co jest bardzo dużym udogodnieniem dla zainteresowanych osób. Niekiedy jednak trzeba poruszać się po drogach szutrowych oraz łąkowych, ale przy okazji zwiedzi się wtedy bardzo ciekawe pomniki przyrody. Początek trasy zlokalizowany jest w Opatowie, a kończy się również w tym samym mieście. Po drodze mija się oczywiście wiele okolicznych miasteczek, takich jak: Podole, Jacentów, czy też Sadowie. Na pewno wrażenia z takiej wycieczki będą towarzyszyły turystom przez długie miesiące, więc coraz większa liczba osób decyduje się na uskutecznienie wycieczki rowerowej w tej gminie, gdzie można się przy okazji skutecznie zrelaksować.

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 658