Szlak rowerowy: Sandomierz - Opatów

Adres:

Opatów

Szlak rowerowy Sandomierz - Opatów oznakowany jest kolorem żółtym, dlatego też jego pokonanie wcale nie jest większą trudnością dla osób, które cenią sobie aktywny wypoczynek.

Początek i koniec szlaku usytuowany jest w sporych miastach, gdzie nie brakuje zabytków architektonicznych, sakralnych oraz pomników przyrody. Długość tego szlaku wynosi około 33 kilometry, więc trzeba przygotować się na to, iż spędzi się na nim przynajmniej kilka godzin. Z racji tego na taką wycieczkę nie warto zabierać raczej dzieci, gdyż mogą one się okazać zbyt słabe na pokonanie takiej trasy. Zdecydowana większość trasy prowadzi na szczęście przez drogi asfaltowe, co jest sporym udogodnieniem dla zainteresowanych osób. Oczywiście nie brakuje tam również leśnych ścieżek. W Opatowie na największe uznanie zasługują takie zabytki jak: kolegiata św. Marcina, podziemna trasa turystyczna, czy też zabytkowy rynek. W Sandomierzu natomiast można udać się w pobliskie Góry Pieprzowe, ale jest tam również brama opatowska, stylowy rynek, czy też kościół romański i wąwóz lessowy. Jak widać wyraźnie każda osoba zdecydowana na pokonanie tej trasy będzie z tego powodu niezwykle zadowolona. Na trasie nie znajdują się żadne niebezpieczne elementy, a po drodze można odwiedzić różnego rodzaju restauracje, gdzie można dobrze zjeść i napić się czegoś ciepłego. Sprzęt rowerowy potrzebny do pokonania tej trasy można bez większych przeszkód wypożyczyć na miejscu, dlatego też nie trzeba wieźć go ze sobą do samego Sandomierza, co jest dużą zaletą tego miejsca.

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 811