Transwojewódzki Szlak Rowerowy Berlin - Lwów

Adres:

Opatów

Transwojewódzki Szlak Rowerowy Berlin - Lwów to okazja na przeżycie niesamowitej przygody rowerowej i zadbanie o własną kondycję fizyczną.

Oczywiście praktycznie niemożliwym jest pokonanie tej trasy w całości, ale warto wybrać dla siebie najciekawsze odcinki szlaku znajdujące się w dużej mierze na terenie województwa Świętokrzyskiego. Długość tego szlaku to około 278 kilometrów, a poziom trudności jest średni, dlatego osoby regularnie podróżujące na rowerach powinny sobie poradzić z tą trasą. Bardzo ważną informacją dla zainteresowanych osób jest to, że szlak w większości prowadzi przez zadbane i nowoczesne drogi asfaltowe. Czasami turyści podróżują rowerami po drogach gruntowych, ale na szczęście nie jest ich tam zbyt dużo. Warto odwiedzić po drodze masę zabytków architektonicznych oraz sakralnych, które są zjawiskowe. W Klimontowie można zobaczyć np. klasztor dominikański, czy też kolegiatę św. Józefa. W Sandomierzu na szczególną uwagę zasługuje stylowy rynek, romański kościół oraz kościół św. Jakuba. W Opatowie nie można ominąć oczywiście Bramy Warszawskiej oraz podziemnej trasy turystycznej. Ponadto na trasie szlaku mija się również miejscowość Maleniec, gdzie znajduje się oryginalny zespół walcowni z dawnych lat. Zdecydowanie się na podróżowanie takim szlakiem to bardzo dobre rozwiązanie dla osób, które cenią sobie aktywny wypoczynek na świeżym powietrzu. Jest ich coraz więcej, dlatego też ten szlak każdego roku się rozwija i gromadzi na swojej trasie ogromną grupę osób różnych narodowości.

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 1359