Ratusz w Opolu Lubelskim

Adres:

ul. Nowy Rynek 6, Opole Lubelskie

Z pewnością dla każdego Polaka, kraj nasz jest najcudowniejszym miejscem na świecie.

O dziwo, coraz częściej tak samo uważają nasi goście zza granicy. Wiadomym jest, że polska baza turystyczna jest bardzo rozwinięta i dlatego też odwiedzają nas turyści z całego świata. Jak Polska długa i szeroka, możemy znaleźć tu tysiące wspaniałych miejsc, zabytków, szlaków turystycznych i innych turystycznych atrakcji. Z pewnością nikogo nie dziwi fakt, że w sezonie schroniska i hotele pękają w szwach. Kto choć raz przyjedzie do Polski, wracać chce już zawsze. Nasz kraj ma bowiem bardzo osobliwy charakter i ma magiczną moc przyciągania. Szczególnie pięknym regionem Polski jest Lubelszczyzna. Zarówno Wyżyna Lubelska, jak i Polesie Lubelskie zachwycają nas masą wspaniałych, niepowtarzalnych miejsc, oryginalną rzeźbą terenu, przepięknymi zabytkami i cudowną atmosferą. To właśnie tu znajduje się malownicze miasto Opole Lubelskie, które dokładnie położone jest w Kotlinie Chodelskiej. Jest ono bardzo turystycznym miastem ze względu na ogrom zabytków, który się tu znajduje. W Opolu Lubelskim możemy podziwiać między innymi kościół pod wezwaniem Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny, Pałac Lubomirskich, Cmentarz Żydowski, stare kamienice i wiele innych wspaniałych zabytków. Godnym naszego podziwu jest także Ratusz w Opolu Lubelskim, który został wzniesiony w osiemnastym wieku w miejscu, w którym niegdyś stał inny Ratusz. Budowla ta została zbudowana z cegły, jest ona również otynkowana. Ratusz wzniesiono na planie prostokąta bardzo zbliżonego do kwadratu. Budynek jest dwukondygnacyjny i posiada kamienne piwnice. Jest on również dwutraktowy, a jego kondygnacje oddziela kordonowy gzyms. Dach ma czterospadowy. Ratusz w Opolu Lubelskim znajdziemy przy Nowym Rynku. Obecnie mieści się w nim kawiarnia.

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 1047