Trasa rowerowa: Lubelszyzna - Pomorze

Adres:

Opole Lubelskie

Polska to kraj niezwykle piękny i różnorodny pod względem krajobrazowym.

W dodatku jest on świetnie przygotowany dla rowerzystów, którzy pragną przemierzać jego regiony na dwóch kółkach. Jedną z ciekawszych propozycji na letnie wakacje jest przejechanie trasy rowerowej Lubelszczyzna - Pomorze. Biegnie ona ścieżkami i drogami, które rozlokowane są w pobliżu Opola Lubelskiego. Miasto należy opuścić ulicą Podzamcze, a następnie skierować się do parku miejskiego. Przed bramą wjazdową należy skręcić w prawo i podążać dalej w kierunku rzeki „Leonki”. Na tej trasie można zobaczyć między innymi przepięknie i bardzo malownicze widoki na rozpościerające się niemal wszędzie kwieciste i pachnące słodko łąki. Trasa rowerowa prowadzi dalej do położonych pośród tajemniczych i niesamowitych leśnych ostępów aż do bardzo malowniczych stawów. Następnie trzeba skręcić w kierunku wsi „Jankowa”, a potem do niewielkiej miejscowości „Pomorze”. Pierwszym napotkany na tej trasie interesujący obiekt to „Młyn Wodny”, który położony jest w pobliżu „Chodelki” , która tworzy w tych rejonach zbiornik wodny o bardzo interesujących brzegach gęsto porośniętych dziewiczym lasem. Dalej trasa rowerowa wiedzie przez trzy bardzo ciekawe i pełne lokalnego folkloru wioski - Trzebiesza, Darowne i Grabówka aż do Opola Lubelskiego. Jest to z pewnością jeden z ciekawszych szlaków rowerowych w tych rejonach. Dysponując wolnym czasem warto się tutaj wybrać zarówno z rodziną, jak na wycieczkę z przyjaciółmi lub samotnie. Na pewno będzie to bardzo krajoznawcza wycieczka.

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 779