Trasa rowerowa: Lubleszczyzna - Piotrawin

Adres:

Opole Lubelskie

Nie ulega wątpliwości, że wschodnia Polska to jeden z najpiękniejszych regionów naszego kraju.

Choć nie może się on równać z nadbałtyckiem wybrzeżem, ani położonymi na południu górami, ma w sobie niezwykłą siłę, która przyciąga wielbicieli lokalnego folkloru i pięknych widoków. Trasa rowerowa biegnąca na trasie Lubelszczyzna -Piotrawin ciągnie się wzdłuż dróg i szlaków turystycznych w okolicach Opola Lubelskiego. Aby dostać się na te trasę należy obok parku miejskiego w Opolu Lubelskim wkroczyć na czarny szlak turystyczny, prowadzący do maleńkiej wsi Kamień. Stamtąd droga wiedzie bardzo ładnymi leśnymi ścieżkami przez urokliwe małe wioseczki tak bardzo charakterystyczne dla tego regionu. Po drodze mija się także spore lasy, które przede wszystkim oferują niezwykle malownicze, niemal bajkowe klimaty. Trasa rowerowa opuszcza czarny szlak w miejscowości Kamień, o której pierwsze wzmianki spotykamy w zapiskach Jana Długosza dopiero w XV w. Bardzo pięknie położony i niezwykle reprezentacyjny „Dwór w Kamieniu” wzniesiono mnie więcej około roku 1823, a następnie gruntownie przebudowano w 1914 r.. Niestety obecnie znajduje się w ruinie. Jadąc dalej należy się kierować w stronę Piotrawina, niezwykle malowniczo położonej wsi na prawym, a także stosunkowo wysokim brzegu Wisły. Dalsza część trasy prowadzi między innymi przez północną część bardzo pięknego i dziewiczego Wrzelowieckiego Parku Krajobrazowego. Za Piotrawinem znajdują się natomiast kamieniołomy ze wspaniałym widokiem na dolinę Wisły.

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 791