Trasa rowerowa: zielone szlaki

Adres:

Opole Lubelskie

Polska to kraj, w którym wielbiciele aktywnego spędzania czasu, zwłaszcza na rowerze, z pewnością nie powinni narzekać.

Pod tym względem prym wiedzie Lubelszczyzna, która znana jest z pięknych i bardzo malowniczych ścieżek rowerowych, które przyciągają cyklistów z całego kraju. Trasa rowerowa Lubelszczyzna - Zielone Szlaki prowadzi drogami leśnymi, które znajdują się w okolicach Opola Lubelskiego oraz liczy mniej więcej 28 kilometrów. Każdą wycieczkę należy zacząć w Opolu Lubelskim, gdzie tuż obok „Parku Miejskiego” należy wkroczyć na zielony szlak rowerowy prowadzący do miejscowości Trzciniec. Kilka kilometrów dalej na południe od Opola rozpoczyna się malowniczy Wrzelowiecki Park Krajobrazowy, który może się poszczycić przepiękną doliną Potoku Wrzelowieckiego oraz rewelacyjnie wyglądającymi jarami, a także wąwozami lessowymi. Trasa tej ścieżki biegnie jednak nieco inaczej, na północ od Opola. W lokalnych lasach mieszanych i iglastych można zaobserwować bardzo wiele niezwykle rzadkich roślin, a ponadto nieprzebrane bogactwo grzybów oraz dzikich zwierząt. Wokół pobliskich - Woli Rudzkiej, Pomorza, a także Kluczkowic znajdują się stawy pełne ryb oraz różnego rodzaju ptactwa wodnego. Pokonując całą długość tego niezwykłego szlaku można zobaczyć także między innymi cztery wczesnośredniowieczne grodziska wybudowane przez Słowian mniej więcej w okolicach VIII I X wieku. Z pewnością jest to jedna z najciekawszych i najpiękniejszych tras rowerowych na Lubelszczyźnie. Warto spędzić tutaj letni lu wiosenny weekend.

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 727